• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

ŚWIĘTO PLONÓW W ŻYWOCICACH

Mieszkańcy Żywocic w ostatni weekend sierpnia podziękowali za ukończenie żniw i tegoroczne plony. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się dożynkową mszą świętą. Po niej spod kościoła parafialnego wyruszył barwny korowód. Na jego czele - orkiestra z Kasinki Małej „Sami Swoi”, tuż za nią bryczka ze starostami, traktor z tegoroczną koroną żniwną i kawalkada przystrojonych traktorów z przyczepami. W tym roku mieszkańcy Żywocic dali prawdziwy wyraz swej fantazji.

Festyn dożynkowy rozpoczął się od symbolicznego przekazania chleba. Pachnące, świeże bochny z tegorocznych zbiorów z rąk starostów dożynkowych, Barbary Wiater i Herberta Czajki, odebrali burmistrz Andrzej Kasiura i sołtys Szczepan Bryś.

Część artystyczną rozpoczął występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żywocicach. Na scenie wystąpili również: orkiestra „Sami Swoi” i gwiazda wieczoru „Volare”. Nie zabrakło także konkursów i zabawy tanecznej.

Dożynki w Żywocicach to pierwsze tegoroczne święto plonów w gminie. Na kolejne zapraszamy Państwa już niebawem w następujących terminach: 

Dożynki w Gwoździcach: 5 - 6 wrzesień 2015;

Dożynki w Steblowie: 5 - 6 wrzesień 2015;

Dożynki Miejsko Gminne w Kórnicy - 12-13 wrzesień 2015;

Dożynki w Dąbrówce Górnej - 27.09.2015.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).