• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne

 • Sadzenie świerku istebniańskiego

  15 Listopada 2018
  IMG_9760.jpeg

  15 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żywocicach odbyło się uroczyste sadzenie świerku istebniańskiego, który został przekazany na rzecz szkoły przez Haralda Brola Sekretarza Miasta. Sadzonka świerku istebniańskiego została wyhodowana w Nadleśnictwie Jabłonna i pobłogosławiona przez Ojca Św. Benedykta XVI, następcy i przyjaciela Jana Pawła II, w czasie pielgrzymki do Polski 26 maja 2006 roku. Gościem specjalnym uroczystości był przedstawiciel Nadleśnictwa w Prószkowie, Lucjan Król, który opowiedział uczniom o pochodzeniu i historii świerku oraz przekazał na ręce dyrektorki szkoły Joanny Jeż książkę pt.: „Drzewa Jana Pawła II”.

  więcej»
 • Zapisy na Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

  14 Listopada 2018
  IMG_1243.jpeg

  Ruszyły zapisy na Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku magię świąt na krapkowickim rynku serwujemy 13-16 grudnia.

  więcej»
 • Żelazne Gody

  14 Listopada 2018
  IMG_3198.jpeg

  Sakramentalne tak powiedzieli sobie dokładnie 65 lat temu. Dziś obchodzą Żelazne Gody. Państwo Emilia i Jan Konieczny z Pietnej. Dziś dostojnym Jubilatom serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za przykład życia i wzór do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń złożył burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Państwo Konieczny poznali się w pracy, w Śląskich Zakładach Przemysłu Skórzanego „Otmęt”.

  więcej»
 • Święto niewidomych - Dzień Białej Laski

  13 Listopada 2018
  IMG_3055.jpeg

  Polegają na słuchu, węchu, dotyku i smaku, wzrok odmówił posłuszeństwa. Mimo przeciwności, chcą jak wszyscy obywatele żyć bez ograniczeń. 13 listopada w Filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sienkiewicza w Krapkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Białej Laski. Wzięli w nim udział: członkowie Polskiego Związku Niewidomych z koła w Krapkowicach na czele z Zofią Ludwicką Prezesem Zarządu koła, burmistrz Andrzej Kasiura, przedstawiciel z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.

  więcej»
 • 100 lat Niepodległej

  13 Listopada 2018
  IMG_2966.jpeg

  Święto narodowe 11 listopada tym razem należało do wyjątkowych. Obchodziliśmy bowiem setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

  więcej»
 • Wspólnie świętujmy 100lecie Odzyskania Niepodległości

  08 Listopada 2018
  csm_plakat_jpg_568ee4b33b.jpeg

  W najbliższą niedzielę 11 listopada zapraszamy do wspólnego świętowania 100lecia Odzyskania Niepodległości.

  więcej»
 • Winda nieczynna

  05 Listopada 2018
  informacja slider.jpeg

  Szanowni Państwo, w związku z przeprowadzaną modernizacją windy w I budynku Urzędu (ul. 3 Maja 17), utrudniony został dostęp do biur na wyższych kondygnacjach.

  więcej»
 • Więcej zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

  31 Października 2018
  BO - wyniki głosowania.jpeg

  Mamy dla Państwa bardzo dobrą informację. Po dokładnej analizie budżetowej i ponownej weryfikacji zadeklarowanych kosztów realizacji zadań, w 2019 roku w ramach Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną cztery dodatkowe zadania małe.

  więcej»
 • Budżet Obywatelski - wyniki głosowania

  29 Października 2018
  BO - wyniki głosowania.jpeg

  4 653 - tyle ważnych głosów na zadania do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego oddali mieszkańcy gminy.

  więcej»
 • Zakończenie miesiąca seniora

  29 Października 2018
  DSC_8183.jpeg

  Występy: Marty Wawrzynek-Koziołek, Magdaleny Stępień i Eweliny Ochlast oraz koncert zespołu Walczanki, wernisaż wystawy prac Marty Kulik, Magdaleny Bartkowiak i Eweliny Ochlast, wykład Marii Karweckiej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, wręczenie nagród w konkursie poetyckim „Tej co nie zginęła” oraz słodki poczęstunek.

  więcej»