• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wycieczka mieszkańców Gminy Krapkowice do Warszawy

W sobotę rano 79 osób z naszej gminy dwoma autokarami udało się do Warszawy.  W samo południe dojechaliśmy pod Stadion Narodowy. Spod stadionu nową nitką metra całą grupą przejechaliśmy pod Wisłą na Nowy Świat. Dalej pieszo podziwialiśmy architekturę Traktu Królewskiego, aż do Rynku Starego Miasta. Po drodze zobaczyliśmy zmianę wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, fontanny w Ogrodzie Saskim, imponujące gmachy Teatru Wielkiego, Hotelu Bristol, Pałacu Prezydenckiego oraz zatrzymaliśmy się przy Krzyżu Papieskim na Placu Piłsudzkiego. Na Placu Zamkowym na chwilkę zatrzymała nas burza, przed którą schroniliśmy się w kościele akademickim pw. św. Anny. Następnie przeszliśmy przez dziedziniec Zamku Królewskiego na Rynek Starego Miasta, gdzie przywitała nas syrenka warszawska. Po krótkiej przerwie pojechaliśmy starą nitką metra pod Pałac Kultury i Nauki, a następnie na obiad do galerii Złote Tarasy. Po smacznym obiedzie i zimnym napoju ruszyliśmy tramwajem na Rondo de Gaulle’a. Tutaj na środku ronda czekała nas ogromna sztuczna palma, a z boku legendarny Dom Partii. Następnie autobusem z Placu Trzech Krzyży przejechaliśmy pod gmach Kancelarii Rady Ministrów i na odpoczynek do Parku Łazienkowskiego. Tu o zachodzie słońca podziwialiśmy pomnik Chopina, Pałac na Wodzie oraz Amfiteatr. W Łazienkach towarzyszyły nam dostojne pawie oraz ku naszemu zdziwieniu oswojona z turystami sarenka. Po odpoczynku udaliśmy się ponownie na Plac Zamkowy podziwiać iluminacje warszawskie oraz multimedialny pokaz fontann. Ten pokaz późnym wieczorem oglądało z nami około 10 tys. osób. Zdecydowanie był to gwóźdź programu. Oświetlone fontanny tańczyły w rytm muzyki Jaen Michel Jarre, a na mgiełce wodnej wyświetlane były fascynujące hologramy i postacie laserowe. Zmęczeni wsiedliśmy do autobusów na Wisłostradzie i o 4.30 wróciliśmy do Krapkowic. Burmistrz Andrzej Kasiura był pod ogromnym wrażeniem kondycji naszych mieszkańców, a szczególnie emerytów. W wycieczce wzięło udział 26 osób powyżej 65 roku życia, a najstarsza uczestniczka miała 80 lat.

Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę. Obiecujemy, że jeżeli będzie dalsze zainteresowanie mieszkańców tanimi jednodniowymi wycieczkami to wraz ze Stowarzyszeniem Port Jachtowy będziemy nadal organizować tego typu wycieczki.

Zdjęcia oraz film z wycieczki uczestnicy odebrać mogą w sekretariacie UMiG, należy jedynie zabrać ze sobą pamięć USB (pendrive).

 

 

Multimedialny pokaz fonntan w Warszawie - 22.08.2015r.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).