[25-02-2013] II RAJD DNIA MYŚLI BRATERSKIEJ HUFCA ZHP KRAPKOWICE

II Rajd Dnia Myśli Braterskiej Hufca ZHP Krapkowice
 
                22 luty to jeden z najważniejszych dni dla harcerzy w ciągu całego roku.
W tym dniu świętujemy urodziny założyciela skautingu- gen. Roberta Baden- Powella, oraz jego żony, Oleave. Ten dzień jest również Dniem Myśli Braterskiej  -  uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.
            Zespół Programowy Hufca Krapkowice zorganizował drugi już rajd z okazji tego święta.
W terminie 22-24   lutego spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Hufca Brzeg i Opole- miasto oraz Nysa,oraz z drużynami zrzeszonymi w naszym hufcu. Łącznie, razem z kadrą rajd zrzeszył 115 uczestników w 7 patrolach:
- 14 DH „Zadyma”- Hufiec Brzeg
-  3 DH „Salamandra”- Hufiec Nysa
-  42 DH „Skarabeusz”- Hufiec Krapkowice
-  8 DH „Szarańczaki”- Hufiec Krapkowice
-  1 SDH „Wilk, który nigdy nie śpi”- Hufiec Krapkowice
-  17 TDH „Tuptusie”- Hufiec Krapkowice
-   10 GZ „Wesołe Słoneczka”
-   Chorągwiany Patrol „WETO!”
                Rajd rozpoczęliśmy o 19:15 apelem inauguracyjnym, chociaż uczestnicy przybyli znacznie wcześniej, o 17.00.  Zajęciami wieczornymi był kominek na którym patrole krótko się przedstawiały oraz Przegląd Pieśni Obrzędowej - 1 zadanie przedrajdowe.
W sobotę rano uczestnicy wyruszyli na grę terenową po Otmęcie i Krapkowicach, której tematem było życie gen. Roberta Baden- Powella. Gra trwałą około 4 godziny. Następnie zjedliśmy obiad- grochówkę. Po chwili odpoczynku odbyły się kolejne zajęcia- Wyspa Brownse'a. Podczas tych zajęć uczestnicy wzięli udział w krótkich grach utrwalających logiczne myślenie,współpracę i motywowanie, kreatywność oraz znajomość różnych pląsów. Po zjedzeniu kolacji ponownie zasiedliśmy w kręgu przy obrzędowym ogniu, by wysłuchać prezentacji 2 zadania przedrajdowego- ciekawą interpretacje życiorysu założyciela skatingu. Tu patrole przedstawiły pokrótce najważniejsze osiągnięcia Naczelnego Wodza w różnych formach.
Po kominku część uczestników udałą się do snu, część zasiadła w kręgu na śpiewankach, część uczestników zwyczajnie rozmawiała,a nasze zuchy wyruszyły na złożenie Obietnicy Zuchowej otrzymując tym samym zuchowy znaczek. „Wilki” również wykorzystały towarzyszący rajd na zorganizowanie Przyrzeczenia Harcerskiego. Jankowi oraz zuchom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości na zuchowej i harcerskiej drodze.
W niedziele odbył się apel kończący rajd, zostały wręczone upominki- każdy patrol otrzymał ramkę ze zdjęciem swojego patrolu i wszystkich uczestników rajdu, oraz obrazek ukazujący znaczenie braterstwa.
Organizatorzy II DMB dziękują za okazaną współpracę i pomoc.
                Po więcej informacji dotyczących działania hufca oraz drużyn,jak i również dotyczących kolejnych rajdów zapraszamy na stronę www.krapkowice.zhp.pl
 
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj
pwd Angelika Zawieja HO
Instruktor Prasowy Hufca Krapkowice

II DMB.jpegSalamandra.jpegSkarabeusz.jpeg
Szarańczaki.jpegTuptusie.jpegWETO!.jpeg
Wilki.jpegZadyma.jpegzuchy.jpeg