• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękna Wieś Opolska 2015

        Zarząd Województwa Opolskiego co roku ogłasza konkurs Piękna Wieś Opolska, w którym mogą brać udział miejscowości uczestniczące w Programie Odnowy Wsi. O takiej możliwości poinformowaliśmy Lidera Odnowy Wsi z Dąbrówki Górnej Pana Wernera Koppe, który wykazał chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji konkursu. Rolą konkursu jest wyłanianie i promowanie najlepszych wzorców działania, których autorami są poszczególne sołectwa i indywidualni mieszkańcy. Ma inspirować i tworzyć płaszczyznę odniesienia dla naśladowców. Opiera się na założeniu, że na wsi najlepiej działa zdrowa rywalizacja oparta na dobrym przykładzie.

Do konkursu Dąbrówkę Górną zgłoszono w kategorii „Najpiękniejsza Wieś” oraz w kategorii „Najlepszy projekt odnowy wsi”, projekt pn. „Utworzenie miejsca rekreacjiw Dąbrówce Górnej poprzez zagospodarowanie terenu wokół stawu wraz z regulacją linii brzegowej i elementami małej architektury”. Komisja spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń konkursowych oraz na podstawie przesłanego materiału dokumentującego, wytypowała sołectwai projekty, w których przeprowadzona zostanie wizja terenowa. W związku z powyższym dzisiaj (31.07.2015 r.) Dąbrówkę Górną odwiedziła komisja konkursowa. Spotkanie trwało 3 godziny i przebiegło w dwóch etapach, w bardzo miłej atmosferze. W pierwszej kolejności w sali wiejskiej przedstawiciele Rady sołeckiej i Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Dąbrówka Górna zaprezentowali miejscowość oraz zrealizowany projekt poprzez wyświetlenie wcześniej przygotowanej prezentacji multimedialnej. Następnie członkowie sześcioosobowej komisji udali się w teren, aby dokonać oceny miejscowości pod kątem kryteriów konkursowych. Mieszkańcy sołectwa naprawdę wzorowo przygotowali się do tego wydarzenia. Bardzo im za to dziękujemy oraz życzymy, aby wyniki prac komisji konkursowej były dla nich pomyślne. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi6 września w Byczynie, podczas obchodów Dożynek Wojewódzkich 2015. Powodzenia!

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).