• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gmina Krapkowice przekazała samochód pożarniczy dla partnerskiego miasta Rohatyn na Ukrainie

W poniedziałek 27 lipca w Rohatyniu na Ukrainie odbyła się uroczystość przekazania samochodu pożarniczego podarowanego miastu Rohatyn przez Gminę Krapkowice w ramach pomocy humaitarnej. Samochód ten to Star 008, który zakończył u nas służbę (ostatnio w OSP Ściborowice).

Ze strony miasta Rohatyn dar odbierał Starosta Rejonu Rohatyńskiego Wołodymir Sztogryn oraz Naczelnik  miejscowego Oddziały Pożarniczo – Ratunkowego Wołodymir Czernecki. Gminę Krapkowice reprezentowali Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krapkowic Józef Brzozowski i Radny, Prezes OSP w Kórnicy Ewald Tomala.

Po okolicznościowych przemówieniach obu stron, poświęcenia samochodu dokonali wspólnie duchowni: parafii rzymsko-katolickiej i parafii prawosławnej w Rohatyniu. Samochód był wyposażony w motopompę oraz wiele drobnego sprzętu pożarniczego jak hełmy strażackie (21 sztuk), węże ssawne, prądownice wodne i pianowe, myjka do węży itp. Sprawność samochodu – mimo jego wieku,  dowiodło to, przejechał te 600 kilometrów do Rohatynia samodzielnie.

W uroczystości uczestniczyli też oczywiście druhowie z załogi Oddziału Pożarniczo-Ratunkowego w Rohatyniu. Gospodarze, dziękując za  przekazany dar, podkreślili, że jest to pierwszy na Ukrainie taki gest polskich  mieszkańców i strażaków oraz że darowizna dla jednostki Rohatyńskiej stanowi poważne wsparcie, gdyż dotychczas dysponowała ona jedynie jednym ciężkim samochodem gaśniczym i jednym lekkim samochodem ratownictwa technicznego. 

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).