• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Informacja dla Rolników dot. suszy z ostatniej chwili

Informacja dla Rolników

 dot. suszy z ostatniej chwili

 

W związku z pismem  Wojewody Opolskiego IN.III.6111.10.2015.JS z dnia 28.07.2015 r., informuję, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także definicją suszy określoną w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, tylko gmina która zgodnie z komunikatami o wystąpieniu suszy publikowanymi przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, została ujęta w którymkolwiek z sześciu raportów potwierdzających wystąpienie suszy na swoim terenie (ze wskazaniem rodzaju uprawy dotkniętej suszą), może przyjmować wnioski poszkodowanych rolników.

Dla gminy Krapkowice, we wszystkich sześciu raportach (z wyjątkiem raportu nr 2 dla krzewów owocowych), kryterium suszy (wg. Roz. MRiRW) nie zostało przekroczone.

 

W związku z powyższym wnioski Rolników dot. szacowania
szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych suszą

nie mogą być przyjmowane

Do pobrania:

PDFSusza.pdf

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).