• DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzowie Świata z Klubu Karate-Do ENSO Krapkowice-Gogolin.

W  dniach 10-12.07.2015 roku w Londynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Taekwondo UITF. Opolszczyznę reprezentowała czwórka młodych utalentowanych zawodników: Jakub Bajorek, Marta Spilarewicz, Angelika Kamińska i Szymon Weinert, na co dzień trenujących pod okiem Janusza Bajorka w Klubie Karate-Do ENSO Krapkowice-Gogolin. To dzięki wspólnej pracy i wynikom, które uzyskali w okresie przygotowawczym powołano ich w skład Kadry Narodowej Polski. Również Janusz Bajorek powołany został na stanowisko Trenera Kadry, który pracował z zawodnikami oraz pomagał na matachw Londynie. 23 państwa przez trzy dni rywalizowały o tytuły najlepszych na świecie i nie można powiedzieć że się udało - wylewane litry potu i mordercza praca na treningach sprawiła, że Ci młodzi ludzi godnie zaprezentowali się na światowych zawodach- 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal to dorobek 3 dni spędzonych na matach. Mistrzynią Świata została Marta Śpilarewicz w kategorii light contact seniorek, jej klubowa koleżanka Angelika Kamińska wywalczyła Wice Mistrzostwo Świata w walkach oraz w układach formalnych. Szymon Weinert startujący w kategorii kadetów zdobył Mistrzostwo Świata w walkach oraz srebrny medal w układach formalnych.
Najmłodszy reprezentant kadry Jakub Bajorek wywalczył medal brązowy w układach formalnych.  Zabrakło trochę szczęścia by stanąć na podium w kategorii walk, ale  4 miejsce również cieszy. Wszyscy ciężko pracowali na powołanie do Kadry Polski a kiedy otrzymali kredyt zaufania sprawdzili się w 100% godnie rywalizując ze światową czołówką zawodników.  Basztuś powędrował do Koreii i Londynu przekazany w ręce  Przedstawicieli Światowej Federacji Taekwondo. Poza zmaganiami na macie uczestnicy zwiedzili Londyn w drodze powrotnej, również Paryż. Wszystkich medalistów uroczyście przywitał Burmistrz Krapkowic- Andrzej Kasiura oraz życząc im dalszych sukcesów zawodowych wręczył drobne upominki.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).