• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Letni Obóz Języka Angielskiego w Pokrzywnej

Trwa letni Obóz Języka Angielskiego w Pokrzywnej, na który zgłosili się uczniowie z trzech partnerskich gmin Krapkowice – Morawica – Zabierzów.  Organizatorami warsztatów językowych
są nauczyciele z partnerskiego miasta Camas w USA: Patricia Edwards, Candace Michener, Alona Dickersonmoller, Alan Moller oraz dwóch asystentów nauczycieli: Matthew Rotundo, Broderick Oberg.

Warsztaty językowe odbywają się do południa. Podczas zajęć językowych uczniowie rozwijają cztery podstawowe umiejętności: słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie w formie konwersacji, zabaw, nauki o zwyczajach i kulturze Stanów Zjednoczonych.

Nauka języka obcego połączona jest z ciekawymi zajęciami dodatkowymi: artystycznymi, muzycznymi, plastycznymi. Uczestnicy obozu biorą udział w rozgrywkach sportowych oraz w wycieczkach turystycznych.

W dniu 9 lipca 2015 roku zorganizowana została wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. Uczestnicy obozu zwiedzili kłodzkie fortyfikacje, które są jednym z najlepiej zachowanych XVII-XVIII wiecznych systemów obronnych oraz Jaskinię Niedźwiedzią -  najdłuższą jaskinię Sudetów, położoną w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno.

11 lipca 2015 roku młodzież zwiedzała Wrocław stolicę Dolnego Śląska. Podczas wyjazdu uczestnicy obozu mieli okazję zapoznać się
z historią miasta oraz podziwiać perełki architektury wrocławskiej. Młodzież zwiedziła Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, relikty zamku pierwszych Piastów. Zwiedzanie kontynuowano przez Ostrów Piaskowy z gotyckim kościołem Najświętszej Marii Panny i ruchomą szopką; przez most Piaskowy młodzież udała się na Stare Miasto. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Panoramę Racławicką, gdzie mogli podziwiać relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu, którego zbiory obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki Śląska.  Wszystkim uczestnikom wycieczki podobał się oryginalny Ogród Japoński.

 

                                                

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).