• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta w Konsulacie Amerykańskim w Krakowie

Z okazji 239. Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki – 1. lipca w Krakowie odbyło się uroczyste przyjęcie zorganizowane przez Konsulat Amerykański w obiekcie „Starej Zajezdni”.
Na spotkanie osobiście przez Ambasadora Stephena D. Mull oraz Konsul Generalną Ellen Germain zaproszeni zostali: Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura, Sekretarz Miasta – Harald Brol, Naczelnik Wydziału Oświaty – Jolanta Myśluk, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Krapkowic  - Krystian Klemens, obecni w Polsce z okazji organizowanego w tym roku przez Gminę Krapkowice obozu językowego – Ulrike i Lloyd Halversonowie – przedstawiciele partnerskiego miasta Krapkowic – Camas w USA oraz delegaci polskich gmin partnerskich Krapkowic tj. Zabierzowa i Morawicy.   

Dzięki polsko-amerykańskiej współpracy Krapkowic, Morawicy i Zabierzowa z Camas – przedstawiciele tych gmin co rok zapraszani są na różnego rodzaju uroczystości organizowane przez Konsulat Amerykański w Krakowie. Świadczy o tym fakt, że rola i sposób współpracy polskich gmin z miastami z USA jest wysoko ceniony przez Konsul Generalną oraz dotychczasowego  - kończącego w tym roku pracę w Polsce Ambasadora Stephena D. Mull.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).