Sukcesy klubu karate DO SHOTOKAN

Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF

Prudnik

13.06.2015r

Zawody w Prudniku były ostatnim startem naszych zawodników w sezonie 2014/2015 r. W zawodach których organizatorem był LKS Zarzewie Prudnik wystartowało około 260 zawodników z 20 klubów z Polski i Czech. Nasz klub reprezentowała 19 – osobowa drużyna. Swoją szansę startu otrzymali nasi najmłodsi podopieczni dla których był to debiut w zawodach. I choć nie zawsze udało sie wywalczyć miejsce na podium, to sam udział był dla nich ogromnym sukcesem. Nasi podopieczni wywalczyli 3 złote i 7 brązowy medali. Miejsce pierwsze zdobyły: Marta Cieślak w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8 lat, Julia Wocka w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 14-17 lat oraz drużyna chłopców w składzie: Michał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki, Michał Szostecki w konkurencji kata drużynowe chłopców 14-17 lat. Miejsca trzecie zajęli: drużyna w składzie Julia Wocka, Weronika Tomczyk, Zuzanna Tupko w konkurencji kata drużynowe dziewcząt 14-17 lat, Julia Wocka w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 16-17 lat (+54kg), Weronika Tomczyk  w konkurencji kumite indywidualne  dziewcząt 14-15 lat (-54 kg), Marta Cieślak w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt-fantom 8 lat, Michał Szostecki w konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (+57 kg), Michał Kowalewicz w konkurencji kata indywidualne chłopców 16-17 lat oraz w konkurencji kumite indywidualne chłopców 16-17 lat (+65 kg). Bardzo serdecznie dziękuję pozostałym zawodnikom: Paulinie Podgórskiej, Natalii Cieślińskiej, Filipowi Bień, Marcelowi Brzezinie, Jakubowi Neiner, Szymonowi Panusz, Wiktorii Bauch, Dominice Wrzeciono, Kamilowi Jendrusz, Wojtkowi Nowak, Jakubowi Nowak, Rafałowi Wieczorek, Beniaminowi Strzeleckiemu za postawę i wolę walki.

Dziękuję bardzo rodzicom za poświęcony czas, doping podczas startu naszych zawodników oraz za dowóz na zawody. Zawodnikom za wytrwałość, bo w tym dniu liczyła się nie tylko walka z przeciwnikiem, ale z warunkami, które panowały na sali. Teraz przed naszymi podopiecznymi egzamin na stopnie uczniowskie oraz mistrzowskie. Udział w zawodach był dotowany ze środków Gminy Krapkowice.

Puchar Polski w Karate WKF

W dniu 23.05.201r w Warce rywalizowali karatecy o Puchar Polski w Karate WKF. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy „Grot” Chynów oraz Polski Związek Karate. W zawodach udział wzięło 530 zawodników z 45 klubów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników: Marta Cieślak, Weronika Tomczyk, Julia Wocka, Izabela Piechota, Michał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki, Michał Szostecki i Arkadiusz Tupko. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie siedem medali z czego: 2 złote, 3-srebrne i 2-brązowe. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 13 miejsce. Miejsce pierwsze zdobyła drużyna w składzie: Izabela Piechota, Julia Wocka i Weronika Tomczyk w konkurencji kata drużynowe juniorek i seniorek oraz Beniamin  Strzelecki w konkurencji kata indywidualnym juniorów. Miejsca drugie zdobyli: Michał Szostecki, Beniamin Strzelecki, Kowalewicz Michał w konkurencji kata drużynowe juniorów i seniorów oraz Michał Kowalewicz w konkurencji kata indywidualnym juniorów. Również drugie miejsce zajęła  nasza najmłodsza zawodniczka Marta Cieślak w konkurencji kata indywidualnym dziewcząt 8 lat. Miejsca trzecie zajęli: w konkurencji kata indywidualnego seniorek, Michał Szostecki (kumite indywidualne juniorów młodszych (-70kg)), Weronika Tomczyk (kumite indywidualne juniorek młodszych (-54kg)). Piąte miejsca zajęli: Julia Wocka (kata juniorek oraz kumite juniorek), Izabela Piechota (kata indywidualne seniorek), Michał Szostecki (kata indywidualne juniorów młodszych) i Arkadiusz Tupko (kumite indywidualne seniorów), który zajął też siódme miejsce w kata indywidualnym seniorów. Gratuluję i dziękuję wszystkim zawodnikom uzyskanych wyników oraz wytrwałości. Długa i męcząca podróż dała się odczuć wszystkim. Dziękujemy również Panu Mironowi Kowalewiczowi za opiekę i dowóz naszych zawodników na zawody. Udział w zawodach był finansowany ze środków Gminy Krapkowice.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).