• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Będą ronda w Krapkowicach

W miniony piętek 26 czerwca br. do Krapkowic z roboczą wizytą przyjechał Wicemarszałek województwa opolskiego Tomasz Kostuś. Spotkanie w gabinecie Burmistrza Andrzeja Kasiury dotyczyło m.in. przebudowy głównych skrzyżowań w Krapkowicach leżących w ciągu drogi wojewódzkiej nr 409. Rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w niniejszej sprawie trwają już od wielu lat. Początkowo ZDW zależało, aby nowe ronda stanowiły kompleksową przebudowę połączoną z przełożeniem mediów pod skrzyżowaniem. To rozwiązanie jednak było bardzo kosztowne. Brak środków powodował odwlekanie sprawy w czasie. Obecne natężenie ruchu oraz wymogi poprawy bezpieczeństwa i upłynniania ruchu spowodowały, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem są ronda niskobudżetowe wzorem niedawno zbudowanego w Prószkowie. Wicemarszałek zapewnił Burmistrza, że podobne ronda powstaną w Krapkowicach. Pierwsze z nich na skrzyżowaniu przy baszcie. Kolejne takie rondo lub nieco większe powstałoby przy Banku ING.

Apel w postaci Uchwały Rady Miejskiej w Krapkowicach w tej sprawie na ręce Wicemarszałka Burmistrz złożył osobiście.  

Dalszym etapem spotkania wicemarszałka była wizyta w krapkowickiej marinie. Stowarzyszenie Port Jachtowy w Krapkowicach zrealizowało bowiem 3 projekty z zewnętrznych środków PROW. Komandor wraz z burmistrzem zaprezentowali wykonane projekty. Ponadto wicemarszałek jako osoba czynnie zaangażowana w sprawy Odry przyglądał się przygotowaniom do Flisu Odrzańskiego, który z Krapkowic do Opola przepłynął w niedzielę 28 czerwca.

1w.jpeg 2w.jpeg

3w.jpeg

Rondo w Prószkowie - podobne powstaną w Krapkowicach

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).