• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wieczór z poezją Joanny Zelent pt. ,,Walizka’’ I śpiewem Marka Sołtysiaka

,,Nietypowy bagaż w walizie ukrywam

 wiele w nim emocji  a radość ?  Też bywa ”

W piątkowy wieczór w klimatycznej Galerii Studnia w Krapkowicach odbyło się nastrojowe spotkanie muzyki i poezji. Gospodynią wieczorku była Joanna Zelent, krapkowiczanka, która od lat z zamiłowaniem stara się ocalić od zapomnienia ulotne chwile rzeczywistości, nadając im poetycką formę. Gościem Joasi był Marek Sołtysiak - opolski bard. Na widowni zasiedli przyjaciele oraz znajomi Joasi. Wzięli udział w niezwykłym widowisku, które od samego początku wymknęło się ze sztywnych ram scenariusza. Okazało się bowiem, że Joasia i Marek to pokrewne artystyczne dusze i prezentacja ich twórczości przyjęła formę poetycko - śpiewanego dialogu między efemeryczną, delikatną poetką a otwartym i emanującym silną męską energią pieśniarzem. Ich nie reżyserowany spektakl poświęcony był zwyczajnej ludzkiej codzienności i niezwykłemu światowi ludzkich uczuć. Powstało piękne, poruszające i jedyne w swoim rodzaju widowisko .Na zakończenie spotkania Pani Kasia Dziura z mistrzowską sobie lekkością i zaangażowaniem  przedstawiła ,, Legendę o Studni w której biją źródła miłości do sztuki’’ autorstwa Joanny  Zelent   napisanej na okoliczność otwarcia tejże Galerii.

Serdeczne podziękowania należą się gospodarzom Galerii Studnia, członkom Stowarzyszenia Pasja za udostępnienie Galerii oraz gościnę.

 Gość wieczoru( K.D)

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).