• DE
×

Wyszukaj w serwisie

I miejsce w XX Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim

13.06.2015 r. pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach Agnieszka Wojtkiewicz zajęła I miejsce w XX Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim dla Amatorów „Family Cup” na poziomie eliminacji regionalnych.

Family Cup to coroczny cykl zawodów dla amatorów w dyscyplinach takich jak: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, snowboard, kolarstwo górskie, tenis oraz pływanie.

Mistrzostwa Województwa Opolskiego po raz dziewiętnasty odbyły się na terenie gminy Tułowice w Skarbiszowicach. Trasa była trudna i jak określili organizatorzy w skali od 1 do 10, jej poziom to 9. Zawody odbyły się w lesie i nacechowane były różnorodnością zjazdów i podjazdów. Większość z nich bardzo wymagająca. Do pokonania była, w zależności od kategorii wiekowej i płci, różna ilość okrążeń o długości ok. 2,5 kilometra. Trasa zatem stosunkowo krótka, ale przez urzeźbienie terenu pełna technicznych utrudnień. Aby wygrać trzeba było pokonywać je bez wahania i w szaleńczym tempie.

Wygrana Agnieszki jest dopiero jej drugim trofeum, wcześniej najwyżej wspięła się na miejsce drugie. W niedzielę 14 czerwca 2015 r. zaś dwie młode mieszkanki Krapkowic Amelia i Dominika Hońka  stanęły na podium podczas tegorocznej, trzeciej już edycji zawodów "Karłubiecki Tour de Kids". Młodsza Amelia wygrała rywalizację i stanęła na miejscu pierwszym, jej starsza siostra Dominika mająca bardzo silne przeciwniczki, zdobyła miejsce drugie. Dziewczynki rywalizowały nie po raz pierwszy. KTdK jest to cykliczna impreza kolarstwa mtb przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Specyfiką tych zawodów jest jazda w terenie o urzeźbieniu pagórkowatym. Dzieci odpowiednio do kategorii wiekowej i płci mogą próbować swych sił w atmosferze wyścigów kolarstwa górskiego na trasach nie należących do łatwych. Amelia i Dominika odnoszą sukcesy w różnych zawodach kolarskich, w jakich biorą udział. Obie mają bowiem doskonały wzór do naśladowania w domu.
Ich ojciec Michał Hońka dumnie reprezentuje gminę Krapkowice na wielu prestiżowych zawodach kolarstwa górskiego. Dziewczynki towarzyszą tacie na wyjazdach gdzie on startuje i nie tylko mu kibicują, ale także stają do dziecięcej rywalizacji.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).