• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„JOANNA OLECH W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM NR 4”

10 czerwca gościła w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach pisarka dla dzieci i młodzieży – pani Joanna Olech.

Od pierwszych chwil spotkanie toczyło się w przesympatycznie radosnej atmosferze dzięki pisarce, która nawiązała z uczniami wspaniały kontakt. Najpierw uczniowie dowiedzieli się jak można zostać pisarzem, potem jak pisarką została pani Olech. Pani Joanna niezwykle barwnie, ciekawie, na wesoło zaprezentowała dzieciom swoje książki. Czytała fragmenty z „Dynastii Miziołków”. Zadawała „wredne” pytania, aby sprawdzić czujność i uwagę młodych słuchaczy. Przedstawiła przesympatycznego smoka Pompona i jego przygody w książkach z cyklu „Smok Pompon”. Były też zagadki – do rozwiązania np.: trudne słowo „kolokwialny”, czy tarantula jest pankówą i co trzyma w domowym sejfie wścibska sąsiadka. Był konkurs dla chłopców na mister Miziołka – czyli kto jest najbardziej podobny do głównego bohatera z „Dynastii Miziołków”, i konkurs dla dziewczynek – na najlepszą kłamczuchę, zmyślacza i szybką historyjkę o wesołym, zdziwionym lub wściekłym smoku. Opowieści pisarki opatrzone były rysunkami, gdyż pani Olech ukończyła szkołę plastyczną, jest ilustratorką do własnych (i nie tylko) książek i w zależności od humoru i natchnienia zajmuje się pisaniem książek albo wykonywaniem ilustracji do nich.
Na zakończenie jak zwykle były pytania, były też autografy, zdjęcia i obietnice, że jeszcze się spotkamy. Uczniowie nagrodzili pisarkę wielkimi brawami!

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg

nad. Joanna Marczewska-Postół

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).