• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Autobus Energetyczny po raz drugi zawita do Krapkowic

Energetyczny autobus powróci do Krapkowic, by edukować w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Już niebawem podczas "Dni Krapkowic" ten niezwykły autobus czekać bedzie na dzieci i dorosłych na Pl. Eichendorffa w sobotę  27 czerwca 2015. Zapraszamy!

 

11 i 12 czerwca 2015 r. Gmina Krapkowice wzięła udział w kampanii organizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. W tych dniach przy Krapkowickim Domu Kultury stanął Autobus Energetyczny - ogólnodostępna wystawa z funkcjami praktycznego laboratorium, w którym przedstawione są nowoczesne, energooszczędne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej.

Czy wiesz ile zyskasz Ty, Twoje otoczenie i świat, gdy zwiększysz swoją świadomość i podejmiesz kroki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku?

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu oraz rozpowszechnianie dobrych praktyk – działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu.

Eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. jeżdżący Autobusem Energetycznym, prezentują najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej, przeprowadzają nieodpłatne szkolenia, warsztaty dla uczniów oraz odpowiadają na pytania odwiedzających związane z oszczędzaniem energii i wody, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz gospodarowaniem odpadami. Dzielą się najbardziej aktualną wiedzą, na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Autobus Energetyczny, jest mobilnym centrum informacyjno - edukacyjnym wyposażonym
w modele, makiety i tablice obrazujące m.in.:

 •    model energooszczędnego okna, model oszczędzania wody, energooszczędnego oświetlenia, model przegrody zewnętrznej, rekuperatora,
•    model prezentujący rozwiązania dla energetyki wiatrowej,
•    model prezentujący system efektywnego zarządzania kosztami energii w szkole,
•    model prezentujący nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury wodno-ściekowej,
•    model oświetlenia zewnętrznego, model kolektora słonecznego, model ogniwa fotowoltaicznego.

Realizacja 16 kampanii wojewódzkich rozpoczęła się w październiku 2014 roku wizytą w województwie łódzkim. Każda kampania trwa około miesiąca, podczas którego planowane jest przeprowadzenie kampanii edukacyjnych na terenie 200 gmin. Z przyjemnością informujemy o udziale w niej również Gminy Krapkowice.

www.autobusenergetyczny.pl

https://www.facebook.com/Autobusenergetyczny

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg


Dzieci z PSP nr 1 już widziały, zobacz i Ty....

Autobus energetyczny to mobilne centrum informacyjno-edukacyjne na temat przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Eksperci doradzają i uczą jak zaoszczędzić energię i pieniądze. 11-12.06.2015 autobus ten odwiedził Krapkowice i zaparkował przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Krapkowicach. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach mieli okazję go odwiedzić. Poprzez wyposażenie autobusu w różnorodne przedmioty i urządzenia dzieci dowiedziały się o odnawialnych źródłach energii, racjonalnym ich wykorzystaniu i gospodarowaniu, energooszczędnych rozwiązaniach np. odpowiednich żarówkach, sposobach korzystania wody w gospodarstwach domowych i jej efektywnego zużycia, właściwego wyboru lodówek i zmywarek, o kolektorach słonecznych, sposobu ocieplania budynków, bioopałach, o oknach najnowszej generacji, nowoczesnym systemie zarządzania energią, ochronie powierzchni ziemi poprzez właściwe zarządzanie odpadami. 

      Wycieczka do energetycznego autobusu należała do bardzo ciekawych i edukacyjnych, przygotowując młode pokolenie do ochrony bezpieczeństwa naszego globu. 

 

nad. B. Puto

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).