• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

JUBILEUSZ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

W dniu 11 czerwca 2015 r. w Krapkowickim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego dla 12 par z terenu gminy Krapkowice.

Jubileusz złotych godów obchodzili Państwo:

Stefania i Józef Data z Krapkowic, Anna i Bernhard Gawlitza z Żużeli, Elżbieta i Heinrich Hadamek z Kórnicy, Kazimiera i Jan Harchut z Krapkowic, Irena i Marian Kruk z Krapkowic, Anna i Hubert Michalik z Żywocic, Barbara i Diter Mrokon z Krapkowic, Irena i Jan Nowiccy z Krapkowic, Dorota i Gerard Ptok z Rogowa Opolskiego, Wiesława i Mirosław Pytlarz z Krapkowic, Helene i Gerhard Urbatzka z Dąbrówki Górnej, Elfryda i Henryk Wiencek z Krapkowic.

Składając gratulacje dostojnym Jubilatom podkreślono, że te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego szacunku i zrozumienia oraz piękny przykład dla młodych par, które decydują się związać węzłem małżeńskim.

Oprócz medali Jubilatom wręczono listy gratulacyjne, kwiaty, prezenty oraz okolicznościowe upominki.

Uroczystość uświetnił występ Weroniki Czech, uczestniczki zajęć Klubu Wokalisty w Krapkowickim Domu Kultury, która ma na swoim koncie pierwsze recitale i sukcesy w konkursach muzycznych. Bardzo miłą niespodzianą dla Jubilatów był występ uczniów II klasy PSP Nr 4 w Krapkowicach – wychowankowie pani Lidii Kowol. Dzieci w przepięknych strojach krakowskich zaśpiewały kilka piosenek ludowych i zatańczyły krakowiaka.  Na zakończenie uroczystości była symboliczna lampka szampana oraz wspólna pamiątkowa fotografia.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).