• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowe nazwy węzłów autostradowych już obowiązują

A4.jpeg

Od dziś na autostradzie A4 obowiązują nowe nazwy węzłów autostradowych. Zmiany zaszły również na opolskim odcinku autostrady. Dzięki apelom wielu samorządowców, w tym Burmistrza Krapkowic - Andrzeja Kasiury, udało się pozyskać dla jednego z węzłów leżących w Gminie Krapkowice nazwę - "Krapkowice". Natomiast drugi z węzłów - dotychczasowa nazwa - węzeł "Dąbrówka" zamieniono w nazwie na "Opole Południe".

Wprowadzając nowe zasady oznakowania wyjazdów, kierowano się największą, najbliższą miejscowością przy węźle. Według podobnych zasad oznacza się autostrady również w Europie Zachodniej. Dotychczas wyjazdy oznaczone były cyfrą mówiącą o kilometrze autostrady, takie oznaczenia niewiele mówiły kierowcom. Nowe nazewnictwo ma ułatwić orientację w terenie, w szczególności kierowcom zagranicznym.

Dla Krapkowic nowa nazwa oznacza zarówno większy prestiż, ale również dodatkową promocję. Od dziś nazwa "Krapkowice" będzie pojawiała się na biletach wydawanych na bramkach, tablicach i wszelkiego rodzaju informatorach dot. autostrady A4.

 

Wykaz nazw węzłów przed zmianą i po zmianie znajdujących się na terenie woj. opolskiego.[źródło GDDKiA o/Opole]

Lokalizacja węzła

Dotychczasowa nazwa węzła

Dotychczasowe oznakowanie węzła

Nowa nazwa węzła

194+259

Przylesie

E-20 "Wyjazd 191"

Brzeg

222+839

Prądy

E-20 "Wyjazd 219"

Opole Zachód

244+237

Dąbrówka

E-20 "Wyjazd 241"

Opole Południe

251+788

Gogolin

E-20 "Wyjazd 248"

Krapkowice

272+962

Olszowa

E-20 "Wyjazd 269"

Kędzierzyn-Koźle

278+662

Nogowczyce

E-20 "Wyjazd 275"

Strzelce Opolskie

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).