• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Na śląską nutę

Już po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu spotkali się na dorocznym konkursie grafiki komputerowej. W bieżącym roku Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej nosił tytuł „Na śląską nutę”, a wątkiem przewodnim zmagań młodych grafików były śląskie, regionalne motywy dekoracyjne. Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z bogactwem tradycyjnych wzorów, haftów opolskich oraz przeniesienie ich na papier za pomocą bliskiego im narzędzia – komputerowej myszki. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Wszystkie wykonane były z najwyższą starannością i dbałością o wyeksponowanie charakterystycznych opolskich wzorów. Jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzców.  

W kategorii uczniów klas I-III nagrodzeni zostali:

I miejsce - Jan Jazłowiecki – SPSP w Steblowie

II miejsce (ex aequo) – Stefan Galer - SP w Dobrej i Paulina Globisz – SP w Strzeleczkach

III miejsce Karolina Hajduk – SPSP w Steblowie

Wśród uczniów klas IV-VI najlepsi byli:

I miejsce (ex aequo)- Emilia Chojnacka - SP w Dobrej  i Marcelina Szafarczyk – SPSP w Steblowie

II miejsce Karolina Jurkiewicz – SP w Strzeleczkach

III miejsce (ex aequo) – Nikola Szenawa - SP Komorniki i Anastazja Perechrestiuk - SPSP w Steblowie

Uczestnicy konkurs mieli okazję podziwiać wystawę, prezentującą m.in. dawne stroje – śląskie jupy, tradycyjne chusty. Z bliska mogli zobaczyć ręcznie haftowane obrusy, serwety i makatki zdobiące mieszkania naszych babć i prababć oraz przedmioty codziennego użytku wykonane przed laty rękoma lokalnych twórców – słomianki na chleb, foremki na masło itp.

Konkurs grafiki komputerowej był jednym z wielu przedsięwzięć zaplanowanych i realizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Steblów i SPSP w Steblowie w ramach projektu „Na śląską nutę” współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Krapkowicach.

nad. Anna Wilim

1.jpeg 2.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).