INFORMACYJNY SYSTEM POWIADAMIANIA W GMINIE KRAPKOWICE

Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach wdraża System Komunikacji z Mieszkańcami Alcetel

Mieszkańcy miasta i gminy Krapkowice już wkrótce będą mogli przekonać się, jak działa wdrożony przez Urząd system teleinformatyczny Alcetel.  Do wielu spośród mieszkańców zadzwoni telefon stacjonarny z pytaniem o zgodę na rejestrację w Telefonicznej Bazie Mieszkanców Urzędu Miasta i Gminy. Inni będą mogli sami zarejestrować się dzwoniąc na numery telefonów udostępnionych na plakatach informacyjnych rozwieszonych na terenie miasta lub poprzez formularz znjadujący się na stronie internetowej

 www.alcetel.pl/krapkowice


Każdy kto zarejestruje się do Telefonicznej Bazy Mieszkańców, będzie bezpłatnie otrzymywać informacje dotyczące istotnych wydarzeń w gminie. Począwszy od zaproszeń na imprezy kulturalne czy udział w bezpłatnych badaniach (np. przyjazd mammobusa), poprzez informacje o przerwie w dostępie wody lub prądu, korkach ulicznych, skończywszy na ostrzeżeniach meteorologicznych lub innych zagrożeniach (powodzie, skażenia wód).
System niesie dla Mieszkańców wiele korzyści, w tym na pewno poprawę komfortu życia oraz bezpieczeństwa. Należy podkreślić, że Alcetel to nie szeroko popularyzowane komunikaty SMS o treści marketingowej,  lecz konkretne informacje wysyłane przez Urząd w formie komunikatów głosowych lub komunikatów SMS.
Władze Miasta i Gminy podjęły decyzję o wdrożeniu takiego systemu ponieważ zdano sobie sprawę o konieczności usprawnienia komunikacji z mieszkańcami. Wybrano system, który gwarantuje dużą skuteczność, przy jedocześnie niskich nakładach. System dzwoniąc na telefony stacjonarne daje możliwość odsłuchania wiadomości również starszym osobom, nie zawsze obsługującym telefony komórkowe. Ponadto w przypadku nieodebrania połączenia zawsze istnieje możliwość oddzwonienia i odsłuchania komunikatu. Dodatkowo wysyłane komunikaty są na bieżąco raportowane, więc dokładnie wiadomo ile osób odebrało komunikat, a ile nie.
Dlatego władze Miasta i Gminy zachęcają do zarejestrowania swojego numeru telefonu stacjonarngo lub komórkowego. Rejestracja jest prosta i błyskawiczna, wystarczy wykonać jedną z poniższch czynności:


1. Zadzwoń na numer rejestracji telefonicznej według poniższej tabeli lub
2. Wyślij SMS na numer 503 503 733 o treści zamieszczonej w poniższej tabeli
3. Wypełnij formularz na stronie
www.alcetel.pl/krapkowice

tabela.jpeg
 POWIĘKSZ TABELĘ - KLIKNIJ MINIATURĘ:
tabela.jpeg

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.alcetel.pl

Twórcą i dystrybutorem systemu Alcetel jest firma VMBS Sp.  z o.o.  - rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół www.szkolnytelefon.pl

POWIĘKSZ PLAKAT - KLIKNIJ MINIATURĘ:
plakat na strone.jpeg
 

plakat na strone.jpeg