• PL
 • EN
 • DE

Szanowni mieszkańcy przypominamy, że w 2020 roku nie wnosimy opłat za posiadanie psa. Właściciele czworonogów, którzy już dokonali płatności otrzymają jej zwrot na konto.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Aktywne ferie w gminie Krapkowice

  27 Stycznia 2020
  Aktywne ferie w gminie Krapkowice.png

  10 lutego 2020 roku w gminie Krapkowice rozpoczynają się ferie zimowe, dla dzieci i młodzieży – czas wypoczynku i zabawy.

  więcej»
 • Uczcili pomordowanych podczas „Tragedii Górnośląskiej”

  27 Stycznia 2020
  DSCF5044.jpeg

  Niedziela 26 stycznia w wielu miejscowościach na Śląsku była dniem zadumy. Obchodzono bowiem kolejną rocznicę Tragedii Górnośląskiej, która dotknęła również Krapkowice. W styczniu 1945 roku wojska Armii Czerwonej wkroczyły do miasta, dokonując mordu na wielu ówczesnych mieszkańcach Otmętu. Życie stracili między innymi ks. Dziekan Hubert Dembczak, siostry zakonne oraz Elżbieta Matejczyk, gospodyni przy parafii. Za tragicznie zmarłych w otmęckim kościele pw. WNMP  o godzinie 8:15 tradycyjnie sprawowano mszę św. w języku niemieckim w ich intencji. Po mszy zebrani mieszkańcy, przedstawiciele DFK Koła Otmęt oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura na cmentarzu parafialnym uczcili zmarłych składając wieńce i zapalając znicze pod pomnikiem „Pamięci męczonych i zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w roku 1945 oraz wszystkich ofiar wojen i tyranii”.

  więcej»
 • Problemy z BDO przyczyną opóźnień w odbiorze odpadów

  22 Stycznia 2020
  informacja slider.jpeg

  W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 2020 roku Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO) w ostatnich dniach pojawiły się opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych.

  więcej»
 • Spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla rolników

  20 Stycznia 2020
  informacja slider.jpeg

  W związku z objęciem części rolników koniecznością uzyskania wpisu do rejestru BDO i wynikającym z tego wzmożonym zainteresowaniem środowiska rolniczego tym tematem, Izba Rolnicza w Opolu ma zaszczyt zaprosić na spotkanie szkoleniowo- informacyjne  pt. „Odpady w gospodarstwie rolnym”

  więcej»
 • Żywność dla najbardziej potrzebujących

  17 Stycznia 2020
  83439832_1012580602431565_1392066821246418944_n.jpeg

  8 ton żywności trafi do blisko 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. Żywność będzie wydawana w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach przy ul. Damrota 2 (parter) od 20 do 31 stycznia, od godziny 9.30 do 12.00.

  więcej»
 • Informacja o obowiązku sprawozdawczym

  16 Stycznia 2020
  informacja slider.jpeg

  Informacja dla podmiotów zbierających odpady komunalne stanowiące frakcje odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła

   

  więcej»
NEWSLETTER
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).