• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowickie święto trąbki

Krapkowickie święto trąbki

W sobotę i niedzielę 9-10 maja 2015 w Krapkowicach odbył się II Międzynarodowy Konkurs Trębaczy pod honorowym patronatem Burmistrza Krapkowic – Andrzeja Kasiury zorganizowany przez krapkowicką Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Piotra Świerca w Krapkowicach, Filharmonię Opolską oraz Krapkowicki Dom Kultury przy wsparciu Gminy Krapkowice i firmy Gewa Polska. Konkurs 8 maja poprzedził koncert trąbkowy w Filharmonii Opolskiej odegrany przez Martina Wagemanna – muzyka z Deutsche Oper Berlin.

W konkursie udział wzięło blisko czterdziestu uczniów szkół muzycznych z całej Polski, a w szczególności – Polski południowej,  w trzech kategoriach wiekowych. Przesłuchania konkursowe odbywały się w sobotę w siedzibie PSM w Krapkowicach. Uczestnicy konkursu wykazywali się nierzadko niezwykłym talentem, a całość występów odpowiadała najwyższym standardom.  

Dokładnej oceny dokonało jury składające się z wybitnych muzyków: przewodniczący  Martin Wagemann – Deutsche Oper Berlin, Wacław Mulak – AM Kraków, Małgorzata Dzikowska – AM Warszawa, Marcin Dej – PSM Nysa. W konkursie było o co walczyć, ponieważ nagrodami głównymi w każdej z kategorii był instrument – trąbka marki Bach.

O najdroższą z nich walczyli uczniowie z najstarszej – trzeciej grupy wiekowej. Profesjonalną trąbkę Bach – Stradivarius o wartości ponad 10 000zł ufundowaną przez Gminę Krapkowice wygrał Kaszuba Wojciech – uczeń POSM w Katowicach pod kierownictwem nauczyciela Rafała Dudka. Konkurs zakończyły niedzielne warsztaty trąbkowe w Krapkowickim Domu Kultury oraz finałowy koncert laureatów i Big Bandu PSM I ST. w Krapkowicach, którzy swoimi popisami muzycznymi zachwycili widownię.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

Grupa I (najmłodsza)
I miejsce – Mulak Maciej – PSM I ST. Jaworzno

II miejsce – Hyski Antoni – SOA. Jaworzno

III miejsce – Lipczyński Szymon – Kazimierz Bujaczek

Wyróżnienia:

Bielecki Kacper – PSM Chrzanów

Górski Jakub – PSM

Kotas Zofia- SM  Wrocław

 

Grupa II

I miejsce – Jałowiecki Bartosz -  POSM w Katowicach

II miejsce – Nowak Michał – PSM I ST. w Krapkowicach

III miejsce – Zimnik Mateusz – PSM I ST. w Chrzanowie

Wyróżnienia:
Saługa Jan  – ZSM  Tychy
Ignac Stanisław – PSM nr2 Kędzerzyn-Koźle

Grupa III

I miejsce – Kaszuba Wojciech – POSM w Katowicach

II miejsce – NIE PRZYZNANO

III miejsce – Drescher Marek – PSM I i II ST. w Gliwicach

Ex aequo

III miejsce – Poremba Rafał – PSM I i II ST. Opole

Wyróżnienia:

Hadaschik Paweł - PSM I i II ST. Opole

UMiG w Krapkowicach

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).