Mistrzostwa UITF w Wrocławiu

            25.04.2015 roku we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski  U ITF  W zawodach wystartowało 270 zawodników i zawodniczek rywalizując w konkurencjach układów , walk semi i light contakt oraz technik specjalnych

            Po raz kolejny godnie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Karate-Do ENSO Krapkowice - Gogolin - Głogówek.

            Zawody rozpoczęły się od wręczenia nominacji i powołań zawodników Kadry Polski na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Londynu w lipcu 2015 roku. To wielki sukces bo czworo zawodników Enso otrzymało powołania : Jakub Bajorek, Szymon Weinert ,Marta Spilarewicz i Angelika Kamińska (sekcja Głogówek). Janusz Bajorek pojedzie do Londynu jako jeden z  trenerów Kadry - co również jest wielkim wyróżnieniem i podsumowaniem pracy trenerskiej.

Po uroczystym rozpoczęciu przystąpiono do rywalizacji.

 Jako pierwsza wystartowała grupa przedszkolaków w konkurencjach walk soft. Oczywiście ''Mali Wojownicy spisali się na medal ponieważ siedmiu maluszków wywalczyło siedem medali złotych w swoich kategoriach (były to konkurencje pozarankingowe ze względu na wiek ale rywalizacja była bardzo zacięta).

            W gronie medalistów znaleźli się :  Agata Weinert ,Magdalena Bęben, Mateusz Szmit, Michał Wietrzyk, Mateusz Chalecki ,Wojtek Stegliński i  Wiktor Kubisz .

            Pozostali adepci z wielkim zaangażowaniem przystępowali do rywalizacji ze sowimi rywalami co zaowocowało świetnymi wynikami.

            Najlepiej wypadł Jakub Bajorek , który indywidualnie wywalczył 4 medale w tym dwukrotnie złoto i tytuł Mistrza Polski  w układach oraz walkach semi contakt . W konkurencji technik specjalnych został WiceMistrzem Polski  a w walkach soft zdobył medal brązowy. To potwierdzenie dobrego przygotowania i dużej woli walki , co słusznie przełożyło się na powołanie go  na Mistrzostwa Świata do Londynu.

            W granie naszych adeptów jeszcze jedenastu zawodników stanęło na najwyższym stopniu podium

Mistrzami Polski zostali ; 

- Szymon Weinert w technikach specjalnych , Milena Wietrzyk w walkach soft,

w układach : Joanna Kogut oraz nasza debiutantka Hania Kukuś,

w walkach semi contakt : Jędrzej Kos, Jakub Szkwarek, Adam Sojka, Julia Mundziakiewicz, Marcelina Grzella oraz  Joanna Lubaszka,

w walkach light contakt : Angelika Kamińska.

Wicemistrzami Polski zostali ;

w układach : Milena Wietrzyk, Mateusz Wietrzyk, Łukasz Weinert, Julia Reinert, Angelika Golenia oraz nasz debiutant Filip Kipka

w walkach soft : Fabian Pustułka, Amelia Kucharczyk, Lila Kos oraz Hania Kukuś.

w technikach specjalnych : Jakub Szkwarek oraz Lila Kos

w walkach semi contakt : Julia Reinert, Jakub Zając oraz Fabian Pustułka w walkach light contakt : Joanna Kogut oraz Angelika Golenia.

Medale brązowe wywalczyli :

w układach : Marta Spilarewicz, Marcelina Grzella, Joanna Lubaszka, Adam Sojka oraz Daniel Kaufman.

w technikach specjalnych : Julia reinert, Marcelina Grzella , Adam Sojka oraz Jędrzej Kos.

w walkach semi contakt - Łukqasz Weinert

w walkach light contact - Marta Spilarewicz.

Ciężka praca na treningach pozwoliła na uzyskanie doskonałego wyniku naszych reprezentantów,  ponieważ łącznie wywalczyliśmy 43 medale w tym 13 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych oraz 7 medali złotych grupy przedszkolaków.

            Teraz kolejne wyzwanie - Mistrzostwa Świata w Londynie w lipcu 2015 roku . Czworo naszych zawodników wywalczyło swój udział w tej największej imprezie światowej. Wiem ,że są dobrze przygotowani , że będą ciężko pracować na treningach i zgrupowaniach kadry , że dadzą z siebie 200 % , ale martwi mnie żeby przeszkodą nie okazały się finanse , bo to wielkie koszta, które musi ponieść klub by zawodnik mógł stanąć do rywalizacji z najlepszymi na świecie a obecnie klubu nie stać na pokrycie wszystkich kosztów. Dlatego zwracam się z PROŚBĄ do wszystkich , którzy dostrzegają wielką pracę tych młodych ludzi, ich pasję i poświęcenie jak również to ,że będą reprezentować nie tylko Polskę ale również Krapkowice i Gogolin.

            To bardzo cieszy kiedy praca trenerska przekłada się na tak piękne wyniki sportowe, kiedy widać radość i często łzy w oczach zawodników stających na podium , kiedy w oczach rodziców widać szczęście i wielką dumę ze swojego dziecka. Dla takich chwil warto jest pracować , pokonywać wiele przeciwności losu , zmagać się z problemami finansowymi by wszyscy , którzy ciężko trenują na treningach mogli  jechać na zawody by stanąć do rywalizacji sportowej. To doskonała okazja na promocję swojego środowiska swoich szkół i miejscowości w których mieszkamy i trenujemy.

            Podziękowania dla władz Krapkowic, Gogolina , Powiatu Krapkowickiego i Głogówka za wsparcie wyjazdu na zawody.
Podziękowania również dla wszystkich rodziców , którzy wspierają nas w przygotowaniach i wyjazdach na zawody.

            Zapraszamy na zajęcia do klubu ENSO wszystkich chętnych , którzy mogą trenować z Mistrzami Polski , Europy i Świata , bo takich zawodników mamy w swoich szeregach.- kontakt 600 314 329