• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowiczanka - Pani Sylwia Andrejszym- wyróżniona!

Z radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że nasza mieszkanka, emerytowana nauczycielka Pani Sylwia Andrejszyn, została wyróżniona na szczeblu wojewódzkim w konkursie „Lady D. im. Krystyny Bochenek”. Skrót „Lady D." w jego nazwie pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled - Dama Niepełnosprawna. Wyróżnienie Lady D. - kojarzone jest również ze zmarłą tragicznie księżną Walii Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Kapituła konkursu wybiera laureatki w pięciu kategoriach, m.in. w kategorii kultura i sztuka, w której to Pani Sylwia została zauważona. Ideą konkursu jest uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego. 

Organizatorem szczebla wojewódzkiego konkursu jest Biuro Poselskie Posłanki na Sejm RP Janiny Okrągły. Współorganizatorem natomiast Opolski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pani Sylwia Andrejszyn znana jest w środowisku lokalnym ze wspaniałych, ręcznie wykonanych metodą haftu krzyżykowego obrazów. Chętnie uczestniczy w różnego rodzaju wystawach, konkursach i imprezach, dając nam szansę na podziwianie swojego artyzmu, ale też w sposób doskonały promuje nasze miasto. Jak sama mówi,  kalendarz wydarzeń, w których na zaproszenie organizatorów zamierza wziąć udział w roku bieżącym  jest już przepełniony.

Pani Sylwii gratulujemy wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów, dalszego zapału do tworzenia kolejnych, cudownych, haftowanych obrazów. Jeden z nich, przedstawiający Krapkowicki Zamek, prezentuje poniżej jego autorka.     

nad. Irena Wójcik - Wydział PiRG

IMG_8410.jpeg IMG_8411.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).