• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków

26 kwietnia 2015 r odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę. W pielgrzymce tej uczestniczyli przedstawiciele Jednostek OSP  z gminy Krapkowice -z OSP Rogów Op - po raz 3, z OSP - Steblów - po raz 2 i OSP Ściborowice - po raz 3.

Było to niezapomniane przeżycie. Pierwszy dyrygent dyrygował 150 orkiestrami, które zgromadziły się przed wałami. Od godz. 10:30 do 11:45 odbywał się koncert orkiestr strażackich. O godz. 12:00 została odprawiona msza Św, którą celebrował ks. arcybiskup metropolita gdański Leszek Sławoj Głódź. Wśród znakomitych gości obok ołtarza zasiedli między innymi : Pan Bronisław Komorowski Prezydent RP, Pani Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, Prezes ZG ZOSP Waldemar Pawlak, komendanci wojewódzcy PSP.

Dzięki przychylności Pana Andrzeja Kasiury - Burmistrza Krapkowic wyjazd strażaków na Jasną Górę odbył się w sposób zorganizowany - do dyspozycji strażaków został oddany Gimbus z kierowcą, który bezpiecznie wszystkich uczestników przetransportował tam i z powrotem. Razem z nami w pielgrzymce uczestniczył ks. dr hab. mł. bryg. Józef Urban - Kapelan Strażaków Województwa Opolskiego oraz o.o Marceli Dębski kapelan strażaków powiatu raciborskiego - czynny strażak ochotnik w OSP Krzyżanowice. 

Za wsparcie i pomoc pragnę w imieniu wszystkich uczestników serdecznie Panu Burmistrzowi Andrzejowi Kasiura  podziękować. Myślę , że licznie strażacy OSP z gminy Krapkowice będą również uczestniczyć na naszej XIX Pielgrzymce Strażaków na Górze Św. Anny w dniu 10 maja br.

Z informacji która została przekazana na Jasnej Górze - w Polsce jest ok. 33 tyś strażaków PSP i 700 tyś strażaków OSP, działa ok. 100 tyś MDP

nad. Hubert Burczyk - Prezes OSP Ściborowice     

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).