• PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukces młodych piłkarzy

W dniu 18.04.2015 roku na stadionie w Brzegu odbył się finał wojewódzki turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Naszą gminę reprezentowała drużyna z „Piąteczki” Krapkowice, złożona z uczniów PSSP-5 Krapkowice. Zawodnicy „Piąteczki” rywalizowali w kategorii U-10 (klasa 2 i 3 szkoły podstawowej).

Swoje występy nasi zawodnicy rozpoczęli od rywalizacji w grupie B. Przeciwnikami „Piąteczki” byli uczniowie ze szkoły w Namysłowie i Kluczborku. Pierwszy mecz z Kluczborkiem wygraliśmy 4:0 a drugi z Namysłowem zremisowaliśmy 1:1. Te wyniki dały naszej drużynie pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. W 1/ 4 finału spotkaliśmy się z  drużyną z Otmuchowa i po wspaniałej grze wygraliśmy 5:2. W półfinale czekał na nas faworyt całego turnieju - Rodło Opole. Po zaciętej grze, pełnej walki mecz zakończył się wynikiem 1:1 i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Nasi zawodnicy (Igor, Mateusz i Milan) wykorzystali swoje jedenastki co przy jednej pomyłce zawodnika z Rodła dało nam awans do upragnionego finału. W finale „Piąteczka „ Krapkowice rozegrała swój najlepszy mecz na turnieju  i po pięknej grze rozgromiła drużynę z Grodkowa 5:0. Po końcowym gwizdku nastąpiła euforia i niepowtarzalna radość naszej drużyny.

Zwycięstwo PSSP-5 Krapkowice dało awans do wielkiego Finału Krajowego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30.04 – 02.05.2015 roku.

„Piąteczka”  Krapkowice – mistrz województwa turnieju piłkarskiego

20150418_155915_2.jpeg

     „Z Podwórka na Stadion – O Puchar Tymbarku”

Skład drużyny

 1. Mateusz Matysek
 2. Igor Pawłowski
 3. Milan Jurczyk
 4. Kacper Brzozowski
 5. Fabian Przybyła
 6. Tymoteusz Drabik
 7. Piotr Schreiber                 (bramkarz)
 8. Szymon Madej
 9. Patryk  Zientara
 10.  Dariusz Gabrisz                (bramkarz)

Trener drużyny:                Adam Czyż

Kierownik drużyny:         Agnieszka Gerlach

Królem strzelców został Fabian Przybyła

Nad: Adam Czyż

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).