• DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sukcesy w Karate – do SHOTOKAN

Od początku tego roku, zawodnicy Klubu Karate – do Shotokan wytrwale przygotowywali się do startu w kolejnych zawodach. Pierwszym sprawdzianem był udział w Turniej Karate WKF Grand Prix Zagrzebia 2015, który odbył się w dniach 17-18.01.2015 w Zagrzebiu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 zawodników z 23 państw. Reprezentacja Krapkowic składała się z dwóch osób. Bardzo duży sukces osiągnął Beniamin Strzelecki, który wśród doborowych kadrowiczów Włoch, Słowacji, Chorwacji i innych krajów osiągnął dobry rezultat w konkurencji kata kadetów zdobywając wśród 50 startujących 7 miejsce. Izabela Piechota w konkurencji  zajęła: kata U21 uplasowała się od 9-11 miejsca. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się ME WKF Juniorów, Kadetów i U21 w Zurychu, dlatego niektórzy nazwali go „małymi mistrzostwami Europy”.

W tym samym czasie Michał Kowalewicz – trzeci nasz reprezentant w szerokiej Kadrze Narodowej, brał udział w zgrupowaniu karate z Santo Torre, które odbywało się na Sycylii. Tam wraz z innymi zawodnikami doskonalił swoje umiejętności. Oba wyjazdy, to nie tylko trening i rywalizacja sportowa, ale również możliwość relaksu i zobaczenia innego kawałka świata.

Luty rozpoczął się Mistrzostwami Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły sie 06-08.02.2015 w Zurychu (Szwajcaria). W reprezentacji Polski znalazła się Izabela Piechota, która przegrała swoją walkę i zgodnie z zasadami WKF odpadła z dalszej rywalizacji. Sam fakt powołania do Kadry Narodowej i możliwość wystartowania w mistrzostwach Europy lub świata jest dużym sukcesem zawodników.

21.lutego we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Tylko dójka naszych zawodników miała ukończone 18 lat, pozostali – kadeci i juniorzy -  pierwszy raz wzięli udział w rywalizacji z seniorami na tak ważnej imprezie. Izabela Piechota – w konkurencji kata seniorek oraz drużyna w składzie: Beniamin Strzelecki, Michał Kowalewicz i Arkadiusz Tupko w konkurencji kata drużynowe mężczyzn zajęli V miejsca.  No cóż, jak to mówią PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY!!!

Marzec zdecydowanie poprawił nastroje naszych karateków. W dniach 7 – 8 marca w Łodzi odbył się XI World Harasuto Cup w Karate WKF. W zawodach wzięło udział ponad 850 karateków reprezentujących 95 klubów z czternastu państw. Klub nasz reprezentowali: Weronika Tomczyk, Michał Szostecki, Julia Wocka, Beniamin Strzelecki, Michał Kowalewicz, Arkadiusz Tupko i Izabela Piechota. Zdobyliśmy dwa medale: 1 srebrny i 1 brązowy. Startująca w konkurencji kata indywidualnym kobiet U21 miejsce trzecie wywalczyła Izabela Piechota. Drużyna w składzie: Arkadiusz Tupko, Michał Kowalewicz, Beniamin Strzelecki zajęła drugie miejsce w konkurencji kata drużynowego seniorów i juniorów. Mniej szczęścia mieli pozostali nasi reprezentanci: Weronika Tomczyk, Julia Wocka, Beniamin Strzelecki, Arkadiusz Tupko, którzy w doborowej obsadzie zawodników z innych państw przegrali swoje walki repasażowe o miejsca na podium. Miejsca naszych zawodników: 5-miejsce Julia Wocka kata juniorek, 5-miejsce kumite indywidualne U21 (-67kg) Arkadiusz Tupko, 7-miejsce kata indywidualne U21 Beniamin Strzelecki.

14 marca 2015 Zawadzkie gościło uczestników Turnieju Karate „Rada Regentów”. W zawodach wystartowało ok. 380 zawodników z 30 klubów, w tym 3 kluby z Czech. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 17 medali. Złoto wywalczyli: Wojciech Nowak – kumite indywidualne chłopców 10 lat (fantomy), Michał Kowalewicz – kumite indywidualne chłopców 16 – 17 lat (-76 kg), drużyna w składzie: Michał Szostecki, Beniamin Strzelecki  i Michał Kowalewicz – kata drużynowe chłopców 14 – 17 lat. Srebrne medale zdobyli: Marta Cieślak – kata indywidualne dziewcząt 9 lat oraz kumite indywidualne dziewcząt 8 lat (fantomy), Julia Wocka – kata indywidualne dziewcząt 16 – 17lat,  Beniamin Strzelecki – kata indywidualne chłopców 16 – 17 lat, Kamil Jendrusz – kumite indywidualne chłopców 11 lat (fantomy), Weronika Tomczyk – kumite indywidualne dziewcząt 12 – 13 lat (+50kg). Brązowe krążki otrzymali: Marta Cieślak – kata indywidualne dziewcząt 8 lat, drużyna w składzie: Weronika Tomczyk, Zuzanna Tupko i Julia Wocka – kata drużynowe dziewcząt 14 – 17 lat, Kamil Jendrusz – kata indywidualne chłopców 11 lat,  Michał Kowalewicz – kata indywidualne chłopców 16 – 17 lat, Weronika Tomczyk – kata indywidualne dziewcząt 12 – 13 lat, Julia Wocka – kumite indywidualne dziewcząt 14 – 17 lat (-59kg), Beniamin Strzelecki – kumite indywidualne chłopców 16 – 17 lat (+70kg), Michał Szostecki – kumite indywidualne chłopców 14 – 15 lat (-70kg).

21. marca we Wrocławiu odbył się Turniej Karate Funakoshi Cup. W zawodach nie zabrakło również naszych reprezentantów. Klub nasz reprezentowali: Marta Cieślak, Wiktoria Bauch, Kamil Jendrusz, Wojtek Nowak, Jakub Nowak, Zuzanna Tupko, Weronika Tomczyk, Michał Szostecki, Julia Wocka, Beniamin Strzelecki, Michał Kowalewicz oraz Izabela Piechota. Łącznie zdobyliśmy 10 medali, w tym: 2 złote medale, 5 srebrnych i 3 brązowe oraz zajęliśmy pięć piątych miejsc. Pierwsze miejsca wywalczyli: startująca w konkurencji kata indywidualne kobiet U21 Izabela Piechota i Michał Kowalewicz w konkurencji kata indywidualne seniorów. Miejsca drugie zajęli: Julia Wocka – w konkurencjach kata indywidualne kobiet oraz kata indywidualnym juniorek; Beniamin Strzelecki – w konkurencji kata indywidualne seniorów, Michał Kowalewicz – w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Weronika Tomczyk w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat. Brązowe medale wywalczyła drużyna w składzie: Michał Szostecki, Michał Kowalewicz i Beniamin Strzelecki w konkurencji kata drużynowe chłopców 14-17 lat oraz drużyna Weronika Tomczyk, Julia Wocka, Zuzanna Tupko w konkurencji kata drużynowego dziewcząt. Ostatni brązowy medal został zdobyty przez Beniamina Strzeleckiego w konkurencji kata indywidualne juniorów. Wjazdy na zawody były współfinansowane przez Gminę Krapkowice.

W imieniu swoim oraz Izabeli Piechoty i Beniamina Strzeleckiego pragnę podziękować za wszystkie głosy oddane na nas w plebiscytach na najpopularniejszych sportowców roku 2014. Dzięki Państwa głosom uzyskaliśmy następujące wyniki:

Zdzisław Tupko – II miejsce w plebiscycie Nowin Krapkowickich oraz IV miejsce w plebiscycie Tygodnika Krapkowickiego na najpopularniejszego trenera

Izabela Piechota – wicemiss aren sportowych (plebiscyt NTO), IV miejsce w plebiscycie NTO na najpopularniejszego sportowca Opolszczyzny,  III miejsce w plebiscycie Nowin Krapkowickich oraz III miejsce w plebiscycie Tygodnika Krapkowickiego na najsympatyczniejszego sportowca.

Beniamin Strzelecki – V miejsce w plebiscycie Nowin Krapkowickich na najpopularniejszego sportowca

Chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z karate zapraszamy na nasze treningi, które odbywają się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17:30 do godz. 20:00. Serdecznie dziękuję rodzicom za wsparcie podczas wyjazdów na zawody.

nad. Zdzisław Tupko

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).