• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miejsko-Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 25 marca 2015 roku odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach. Wzięli w nim udział uczniowie, uzyskujący najlepsze wyniki w eliminacjach rozgrywanych szkołach z terenu naszej gminy. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja.

Chcąc w większym stopniu przybliżyć wiedzę o pożarnictwie, po przeprowadzonym turnieju, uczestnicy konkursu uczestniczyli w pokazach sprzętu pożarniczego połączonego z dyskusją w Komendzie PSP w Krapkowicach. Uczniowie mogli się również zapoznać z funkcjonowaniem centrum dowodzenia, poznać cały proces alarmowania począwszy od próbnego zgłoszenia telefonicznego na nr 112 lub 998, poprzez uruchomienie alarmu w budynkach aż do wyjazdu samochodów bojowych.

Po pokazach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy pożarniczego.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa szkół podstawowych:

I miejsce – KAMIL RARÓG - PSP Nr 1 w Krapkowicach.

II miejsce – MICHAŁ MECLIK – PSP Nr 1 w Krapkowicach.

III miejsce – ADAM MNICH - ZSS Nr 1 w Krapkowicach.

 

Kategoria wiekowa gimnazjum:

I miejsce – JAKUB BARTKOWSKI – Gimnazjum Dwujęzyczne w Krapkowicach

II miejsce – DAWID URBANEK - ZSS Nr 1 w Krapkowicach.

III miejsce – PAWEŁ SNIEGON - Gimnazjum Dwujęzyczne w Krapkowicach.

Do etapu powiatowego przechodzą osoby które zajęły dwa pierwsze miejsca z każdej poszczególnej kategorii wiekowej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).