• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festiwal Zdrowia - podsumowanie

Tegoroczna Wiosenna Edycja Festiwalu Zdrowia przyciągnęła dużą grupę osób poszukujących różnorodnych dróg i najefektywniejszych metod dbania o zdrowie swoje i najbliższych. W porannym bloku można było poćwiczyć jogę w formie oczyszczających assan, następnie zobaczyć pokaz Taoistycznego Tai Chi a także Iaido -japońskiej sztuki walki. W warsztatach Dom bez chemii uczestnicy samodzielnie przygotowywali nietoksyczne odświeżacze powietrza oraz zapachowe żelowe świeczki.

Był też warsztat dla dzieci Twórcza wizualizacja, najpierw zajęcia ruchowe, później praca z wyobraźnią i na koniec twórcze wspólne rysowanie, malowanie i wycinanie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład o tym jak żyć w zgodzie z cyklami pór roku aby być zdrowym i pełnym energii. Na warsztatach kulinarnych najpierw można było usłyszeć o tym jak właściwie regenerować układ pokarmowy a w szczególności jelita a później samodzielnie przyrządzić kilka potraw wspomagających oczyszczanie i regenerację. Podczas całego festiwalu uczestnicy degustowali zdrowe przekąski i smakowali różnorodnych ziół i herbat. O ich parzeniu, a także sposobach pozyskiwania suszu, jego przechowywaniu i ich leczniczych właściwościach traktował specjalny wykład Herbaty i zioła w wiosennym detoxie. O tym jak stres emocjonalny wpływa na narządy ruchu oraz jak nasze ciało reaguje na przeciążenia i stres to kolejny ciekawy wykład.

Na koniec części warsztatowo-wykładowej było o motywacji - czym właściwie ona jest, jak ją kierunkować i podtrzymywać. Jak zawsze całą imprezę podsumowała muzyka, tym razem przepiękny koncert gry na harfie przeplatany opowieścią o Ajurwedzie. Po koncercie dla wszystkich biorących udział w Festiwalu odbyło się losowanie interesujących nagród.

Festiwale Zdrowia w Krapkowickim Domu Kultury tworzą nową przestrzeń wymiany wiedzy i doświadczeń. Otwarty charakter imprezy stwarza unikatową atmosferę sprzyjającą spotkaniom ludzi zainteresowanych poprawą jakości swojego zdrowia i życia. Jednocześnie przed każdym uczestnikiem Festiwalu Zdrowia otwiera się bezpłatny dostęp do wiedzy szeroko rozumianej edukacji zdrowotnej. Prowadzący warsztaty i wykłady to pasjonaci a zarazem wysokiej klasy specjaliści. Pomysłodawczynie imprezy

- Weronika Gucman i Teresa Głuszek zauważają stale rosnące zainteresowanie profilaktyką zdrowia i stawiają sobie za cel rozpowszechnianie mody na zdrowie wśród mieszkańców gminy Krapkowice

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).