• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Starodruk w bibliotece

Dnia 5 marca 2015r. w Filii bibliotecznej przy ulicy Mickiewicza 1 odbyło się oficjalne  przekazanie starodruku Księgi Pochówku w Krapkowicach. Księgę odnalazł w swoich zasobach anonimowy darczyńca, który zdecydował się przekazać ją radnemu Józefowi Brzozowskiemu. Dokonawszy szczegółowych oględzin w Urzędzie Miasta i Gminy przy udziale Sekretarza Miasta oraz Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich okazało się,
że księga zawiera informacje dot. starej części cmentarza komunalnego w Krapkowicach. Stanowi zatem historyczny dokument należący do Gminy Krapkowice.

Finalnie wspólnie zdecydowano, że tak wartościowy starodruk mówiący o naszej lokalnej historii zostanie ofiarowany Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach. Powinien być bowiem dostępny dla kolejnych pokoleń. Najstarszy wpis do księgi pochodzi z początku XIX wieku.

W przyszłości Biblioteka planuje wystawę, na której zaprezentowana zostanie księga.

Przy tej okazji apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Krapkowice, jeśli ktoś posiada podobne starodruki dot. historii Krapkowic i chciałby je ofiarować Bibliotece, to może przynieść je do sekretariatu UMiG w Krapkowicach lub do Miejskiej i Gminnej Bibliotece
w Krapkowicach.

IMG_7571.jpeg IMG_7624.jpeg IMG_7626.jpeg IMG_7628.jpeg IMG_7630.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).