• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Dwójka” kuźnią talentów

pg2.jpeg

Krapkowicka „Dwójka” dziesięć razy

w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych!

 

         Od kilku tygodni najzdolniejsi uczniowie szkół gimnazjalnych pokonują kolejne szczeble w konkursach przedmiotowych organizowanych
pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty. Spośród gimnazjów naszej gminy na prowadzenie wyszli uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach, którzy okazali się bezkonkurencyjni.

         Po etapach: szkolnym i miejsko – gminnym uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 aż dziesięć razy będą reprezentowali siebie, swoją szkołę i gminę w finale wojewódzkim w następujących konkursach:

KONKURS BIOLOGICZNY:

Łukasz Salachna

Opiekun: mgr Alicja Badek-Murzyn

 

KONKURS CHEMICZNY:

Beniamin Strzelecki 

Hanna Ćwirko

Opiekun: mgr Ewa Broniszewska

 

KONKURS FIZYCZNY:

Beniamin Strzelecki

Łukasz Salachna

Hanna Ćwirko

Opiekun: mgr Anna Sujata

 

KONKURS MATEMATYCZNY:

Beniamin Strzelecki

Krzysztof Retkiewicz

Opiekun: mgr Izabela Szymaniec

 

KONKURS POLONISTYCZNY:

Beniamin Strzelecki

Hanna Ćwirko

Opiekun: mgr Katarzyna Dziura

         Młodym naukowcom należą się ogromne gratulacje. Przed nimi najtrudniejszy etap – finał, w którym zawalczą o tytuł laureata. Osiągnięcie go łączy się nie tylko z wielkim uznaniem dla ogromnej wiedzy, ale również zwolnieniem z egzaminu gimnazjalnego i przyjęciem poza kolejnością do wybranej przez laureata klasy w najlepszych opolskich liceach. A to bardzo ważne, by uczniom zdolnym i lubiącym się uczyć stwarzać warunki do rozwoju, rozbudzać ich ciekawość, zachęcać do poszukiwań. Krapkowicka „Dwójka” znakomicie radzi sobie z tym zadaniem. Nauczyciele pracują indywidualnie z uczniami zdolnymi, poszerzając ich wiedzę o materiał wykraczający poza program nauczania. Sprzyja temu rozbudowana oferta zajęć pozalekcyjnych adresowanych do uczniów o sprecyzowanych zainteresowaniach.

Życzymy wszystkim tegorocznym trzecioklasistom, a w szczególności konkursowiczom, by wybrane przez nich szkoły ponadgimnazjalne również w pełni zaspakajały ich edukacyjne potrzeby.

 

                                               Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2

mgr Antoni Chlipała

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).