• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zmiany w zieleni miejskiej

W ramach prac związanych z utrzymaniem zieleni wysokiej na terenie miasta oraz kontynuacji wymiany zieleni przydrożnej na terenie Krapkowic,  zaplanowano usunięcie istniejącego zadrzewienia składającego się drzew gatunku śliwa purpurowa zlokalizowanego wzdłuż ul. 3 Maja w Otmęcie. 

Drzewa te zostały opanowane przez choroby grzybowe oraz niebezpiecznie pochylają się w kierunku drogi publicznej i parkingu. Ponadto nasadzone ok. 20 lat temu drzewa nie pełnią już pokładanej funkcji estetycznej i ochronnej.

Opracowana koncepcja usunięcia  drzew oraz nasadzenia nowych składników zieleni została  pozytywnie przyjęta przez Starostę Krapkowickiego.

W związku z tym zaniepokojonych mieszkańców zniknięciem drzew wzdłuż ul. 3 Maja, chcemy uspokoić. Informujemy jednocześnie, że dotychczasowy drzewostan zostanie zastąpiony kompozycją drzew z zastosowaniem alejowych form klona jawora oraz sosny górskiej, tworząc zarówno ekran ochronny dla okolicznych zabudowań jak też estetyczny element bezpiecznej dla ruchu zieleni przydrożnej.

Drzewa przed wycinką:

DSCF2633.jpeg DSCF2634.jpeg DSCF2635.jpeg DSCF2637.jpeg DSCF2638.jpeg DSCF2639.jpeg

Teren po zakończonych pracach wycinania, niebawem zostanie obsadzony nowymi roślinami:

IMG_7387.jpeg IMG_7388.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).