• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odprawa roczna – 2014 to nie był łatwy rok

Odprawa roczna – 2014 to nie był łatwy rok

Krapkowicka Policja podsumowała swoją pracę w 2014 roku. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Przemysław Ilnicki  wraz z kadrą kierowniczą przedstawili wyniki pracy osiągnięte w ubiegłym roku. W naradzie rocznej uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki, samorządowcy, Prokurator Rejonowy ze Strzelcach Opolskich.

Wczoraj w auli Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach odbyła się narada roczna krapkowickiej policji. Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Przemysław Ilnicki przywitał zaproszonych gości i wszystkich uczestniczących w odprawie. W tegorocznej naradzie uczestniczyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu Insp. Zbigniew Białostocki, samorządowcy z całego powiatu na czele ze starostą krapkowickim Maciejem Sonikiem, Prokurator Rejonowy ze Strzelec Opolskich Henryk Wilusz oraz kadra kierownicza.

W trakcie narady głos kolejno zabrali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Jarosław Żak, który omówił wyniki pracy służby prewencji i ruchu drogowego. Zwracając szczególną uwagę na bardzo dobrą organizację służby i optymalne wykorzystanie środków finansowych przekazanych przez lokalny samorząd na dodatkowe etaty i dodatkowe patrole. Miało to swoje odzwierciedlenie w szybkości podejmowanych przez policjantów działań, gdyż pomimo wzrostu zgłoszonych przez mieszkańców interwencji skrócił się czas przyjazdu policjantów. Komendant wspomniał również o wzroście ilości tragedii na drogach. Nienotowany od lat wzrost śmiertelnych wypadków drogowych do aż 13 w 2014r był niewątpliwie spowodowany jedyną odnotowaną na terenie całego województwa opolskiego katastrofą w ruchu drogowym, podczas której na autostradzie w zginęło aż 7 obywateli Ukrainy.

O przestępczości na terenie naszego powiatu na podstawie opracowanej prezentacji, powiedział Komendant Policji w Krapkowicach podinsp. Przemysław Ilnicki. Spadek liczby odnotowanych przestępstw z wykrywalnością na poziomie 77 procent, wyniki kryminalne jedne z najlepszych w porównaniu do innych komend napawają optymizmem i zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom.

Niewątpliwym cieniem na pracy krapkowickich policjantów był nieodnotowywany od lat wzrost liczby zabójstw i spraw związanych z usiłowaniami zabójstwa. Komendant podkreślił, że rok 2014 był trudny i wymagający dla krapkowickich policjantów. Katastrofa drogowa, zabójstwo Burmistrza Zdzieszowic, śmierć policjanta to tylko część z bardzo trudnych spraw.   

Po podsumowaniu wyników pracy policjantów głos zabrali zaproszeni goście w osobach Prokuratora Rejonowego i Starosty Krapkowickiego.

Na zakończenie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Białostocki. Podziękował całej kadrze kierowniczej za osiągnięte wyniki w pracy komendy. Podziękował również za bardzo dobrą współpracę policji z władzami samorządu, Prokuraturą Rejonową oraz wspomniał o planach.

Z racji przebiegającej przez powiat autostrady, jednostka z Krapkowic jako jedna z pięciu w województwie została zakwalifikowana przez Komendę Wojewódzką do wyposażenia w łączność cyfrową. Wymiana sprzętu łączności na nastąpić do końca 2015r.

KPP Krapkowice

odprawa5.jpeg odprawa4.jpeg odprawa3.jpeg odprawa1.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).