• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Świata Taekwon-do

W dniach 24-27.07.2014 r. w Rzymie odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do - World Cup Taekwondo Championship I.T.F. Choi Jung Hwa 2014 ROME . 

Najlepsi zawodnicy 34 reprezentacji z całego Świata przyjechali do Rzymu by rywalizować o Mistrzowskie tytuły. Walki odbywały się na 5 planszach hali głównej, a konkurencje technik specjalnych na 2 planszach hali B.

Gogolin reprezentowało 2 zawodników Klubu Karate-Do ENSO pod opieką trenera Janusza Bajorek, którzy weszli w skład 31 osobowej kadry Polski , były to 
– Marta Spilarewicz i Dominika Pyryt , oraz dwoje zawodników z sekcji Krapkowice Angelika Kamińska i Krystian Karcz.

To niesamowite przeżycie znaleźć się wśród tylu zawodników reprezentujących różne zakątki Świata, wśród startujących ekip znajdowały się takie kraje jak : 
Japonia ,Korea, Chiny,Włochy, Niemcy,Anglia, Szwecja,Szwajcaria,Holandia ,Nowa Zelandia,Grecja , Mołdawia, Czechy, Irlandia, Australia, Kanada, USA, Rosja, Indie, Wenezuela, Malezja, Argentyna, Meksyk, Afryka Południowa, Uzbekistan, Urugwaj, Malezja, Austria, Pakistan, Ukraina, Albania, Iran, Kazachstan no i oczywiście Polska.

Zawody rozgrywane były przez 4 dni więc zawodnicy podzieleni zostali na różne grupy w zależności od wieku i posiadanego stopnia. 

Zawodnicy z Enso posiadający kolorowe pasy startowali dopiero w niedzielę, więc mięliśmy dużo czasu na wspieranie swoich kolegów z reprezentacji oraz na zwiedzanie Rzymu i kąpiel w morzu.

Pierwszy medal wywalczyła Dominika Pyryt zdobywając srebro w układach grupy 12-14 lat przegrywając jedynie z zawodniczką z Czech, natomiast Marta Spilarewicz w rundzie finałowej uległa zawodniczce z Australii zdobywając medal srebrny w grupie 16-17 lat.

W walkach Marta i Dominika spisywały się wyśmienici pokonując kolejno swoje rywalki w wygrać finał i zdobyć swoje upragnione złoto.

Łzy w oczach , radość na twarzy i to niesamowite przeżycie kiedy stając na podium Marta i Dominika usłyszały upragniony Mazurek Dąbrowskiego odgrywany dla zwycięzców.

Łącznie zdobyliśmy 7 medali w tym 2 złote , 3 srebrne i 2 brązowe. 

Marta Spilarewicz Złoto w walkach i srebro w układach, 
podobnie jej młodsza koleżanka Dominika Pyryt – złoto w walkach i srebro w układach. 
Pozostałe medale wywalczyli zawodnicy z sekcji ENSO Krapkowice – 

Angelika Kamińska : srebro w walkach i brąz w układach 
oraz Krystian Karcz brąz w walkach.

Wyjazd na te Mistrzostwa stał pod wielkim znakiem zapytania, nie dlatego że nie byliśmy gotowi, ale dlatego że to bardzo kosztowny wyjazd i nie wiedziałem czy nazbieramy pieniędzy by spełnić swe marzenia – walczyć z najlepszymi na świecie.

Fundusze naszego klubu nie są wielkie , dla porównania – koszt udziału w zawodach to połowa naszego rocznego budżetu .Jednak podjąłem to ryzyko i deklarowałem nasz udział wpłacając 5000 zł zaliczki pozostałą kwotę jakoś nazbieramy.. 

Nie codziennie zdarza się okazja by uzyskać kwalifikacje na taki wyjazd. 

Dlatego pragniemy PODZIĘKOWAĆ tym którzy docenili ciężką pracę i osiągnięcia zawodników wspierając finansowo nasz wyjazd :

- Gmina Krapkowice
- Gmina Gogolin 
- SENTREX Sp z o.o. Gogolin 
- Bank Spółdzielczy w Gogolinie
- ELEKTROMET - Gołuszowice
- Tygodnik Krapkowicki.

Ciężka praca na treningach przyniosła efekty , moi podopieczni uwierzyli że wszystko jest możliwe wystarczy tylko bardzo chcieć. 

Trzeba było mi zaufać , podporządkować się na zajęciach, i kiedy wydawało im się ,że nie maja już sił - ja pokazywałem im możliwości i dawałem motywację do dalszej walki i tak się właśnie stało.

Jestem bardzo dumny ze swoich młodych wychowanków, dziękuję im za ciężką pracę na treningach , wzorową postawę na zawodach i przede wszystkim za zaufanie ,którym mnie obdarzyli wypełniając często ze łzami w oczach moje polecenia w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata. 

Jesteście wielcy – jesteście najlepsi.

I nie wstydzę się tego że pojawiają się łzy w moich oczach kiedy cieszymy się wspólnie z tego sukcesu.

Moi zawodnicy są wspaniałymi ludźmi godnymi do naśladowania przez swoich rówieśników, którym często nie chce się udzielać gdziekolwiek, tłumacząc się brakiem czasu i nadmiarem obowiązków.

Ludzie w Klubie ENSO szukają sposobu by dokonać rzeczy niemożliwych inni szukają powodu by tego nie robić.

Teraz wiem , że się opłaciło i choć finansowo nie stoimy zbyt dobrze wierzę że znajdzie się grupa ludzi , instytucji , którzy będą wspierali dalsze działania klubu do końca roku, co pozwoli nam na rywalizację w kolejnych zawodach na które otrzymujemy zaproszenia .

nad. J. Bajorek

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).