• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niesamowity rok Klubu Karate-Do ENSO

W 2014 roku zawodnicy Klubu Enso startowali w 10 rankingowych turniejach zdobywając rekordową ilość w 23 letniej historii istnienia Klubu  - 227 medali : w tym 81 złotych , 71 srebrnych i 75 brązowych.

            Ale droga do takiego sukcesu nie była łatwa. To długoletnia praca szkoleniowa , poświęcony czas  trenera i ogromne zaangażowanie samych zawodników sprawiło, że rok 2014 okazał się tak wyjątkowy a zawodnicy Klubu ENSO z Krapkowic i Gogolina stawali na najwyższych stopniach podium w kraju i poza granicami. To ciągła walka o pozyskanie funduszy , by można było uczestniczyć w zgrupowaniach i zawodach sportowych .

 Choć w Klubie trenuje blisko 100 osób , jednak to nieliczna grupa 17 zawodników ustanowiła ten piękny medalowy wynik :

- Mistrzostwa Śląska – 20 medali w tym 5 złotych , 6 srebrnych i 9 brązowych 

- Mistrzostwa Dolnego Śląska -  28 medali w tym 15 złotych , 9 srebrnych i 4 brązowe 

- Ogólnopolski Turniej Taekwondo-  20 medali w tym 6 złotych , 7 srebrnych i 7 brązowych 

- Puchar Polski - 19 medali w tym 6 złotych , 4 srebrne i 9 brązowych 

- Puchar Polski Taekwondo - 27 medali w tym 9 złotych , 9 srebrnych i 9 brązowych 

- Mistrzostwa Polski - 23 medale w tym 8 złotych , 9 srebrnych i 6 brązowych 

- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo - 13 medali w tym 4 złote , 5 srebrnych i 4 brązowe  , a jedynie w Mistrzostwach Opolszczyzny wystartowało 28 zawodników , którzy wywalczyli - 59 medali w tym 20 złotych , 17 srebrnych i 22 brązowych .

W zawodach międzynarodowych -  Mistrzostwa Europy  w Davos  Szwajcaria - 5 zawodników wywalczyło 11 medali : w tym 6 złotych , 2 srebrne i 3 brązowe.

Najlepszą zawodniczką Kadry Polski została Marta Spilarewicz  zdobywając 5 medali w tym 4 złote. W gronie Mistrzów Europy znalazł się również Janusz Bajorek , oraz Krystian Karcz , a 2 brązowe krążki dorzuciła Dominika Pyryt w walkach indywidualnie i drużynowo.

Po wielkim Europejskim sukcesie przyszedł czas na Mistrzostwa Świata w Rzymie, na które wyjechało 4 zawodników walcząc z najlepszymi na świecie. To kolejny wielki sukces wychowanków Janusza Bajorek , którzy wywalczyli 7 medali w tym 2 złote , 3 srebrne i 2 brązowe.

Mistrzyniami Świata w walkach została Marta Spilarewicz oraz Dominika Pyryt , a Wice mistrzyniami zostały Angelika Kamińska w walkach oraz  w układach  Marta Spilarewicz i Dominika Pyryt. Brązowe krążki wywalczyli Angelika Kamińska w układach i Krystian Karcz w walkach.

Uwieńczeniem pracy szkoleniowej i wybitnych wyników sportowych , było powołanie do Kadry Narodowej Polski na 2015 rok aż 6 zawodników :  Jakuba Bajorek , Marty Spilarewicz,  Angeliki Kamiskiej, Szymona Weinert, Joanny Lubaszka oraz Angeliki Golenia.

To właśnie ci zawodnicy wywalczyli najwięcej medali indywidualnie w minionym roku.

Rekordzistą  jest 9 letni Jakub Bajorek , który wywalczył   21 medali w tym 11 złotych  a na jego koncie znajdują  się tytuły Mistrza  i Wice Mistrza Polski , Mistrza Opolszczyzny, Śląska i Mistrza Pucharu Polski, wyróżniony dwukrotnie Pucharem dla Najlepszego zawodnika na Pucharze Polski i Mistrzostwach Opolszczyzny. Kuba zawsze ma licznie obsadzone kategorie w których startuje od 25 nawet do 37 zawodników, więc zdobycie złotego medalu nie jest takie łatwe jak by się wydawało.

Rekordzistką  wśród kobiet jest Marta Spilarewicz , która na sowim koncie zgromadziła 20 medali w tym 10 złotych ale za to te najcenniejsze bo Mistrzostwo Europy i Świata należy do jej zdobyczy.

Należy wspomnieć o naszej Najmłodszej Mistrzyni Polski , którą jest 6 letnia Milena Wietrzyk, trenuje już od dwóch lat i stale robi postępy.

 

Rok 2014 to nie tylko rok sukcesów sportowych. Trener Janusz Bajorek, wyróżniony został Nagrodą Honorową Ziemi Gogolińskiej – Statuetką Karolinki  za pracę szkoleniową z młodzieżą  i promowanie Gminy Gogolin na arenach krajowych i światowych.

Otrzymał również Statuetkę Osobowość 15-lecia Powiatu Krapkowickiego – za pracę z młodzieżą  i promocję swojego regionu.

Trzeba wspomnieć również że Janusz Bajorek został wybrany Najpopularniejszym Trenerem Plebiscytu Nowin Krapkowickich w 2014 roku a jego syn Jakub Bajorek zajął wysokie 3 miejsce w kategorii Sportowiec.

 

Długoletnia ciężka praca trenera i zawodników przyniosła wielkie sukcesy sportowe i medialne. Ale nie można zapominać o ludziach którzy wspierali działania Klubu finansowo , bo bez ich pomocy nie byłoby wyjazdów i zwycięstw. Dlatego wielkie podziękowania dla  :

- Burmistrza Gogolina - Joachima Wojtalę

- Burmistrza Krapkowic - Andrzeja Kasiurę

- Starostę Krapkowickiego - Macieja Sonika

- Burmistrza Głogówka - Andrzeja Kałamarza

- Prezesa firmy SENTREX - Marka Przywarę

- Prezesa Banku Spółdzielczego w Gogolinie - Piotra Tomalę

- "M.R.Tour.Stokłosa" Renatę i Marcina Stokłosa

- Firmę ELEKTROMET - Wojciecha Jurkiewicza

 

Klub Karate- Do ENSO to wielka rodzina , która wspiera się w działaniach , przygotowaniach i rywalizacji sportowej. To również wielka praca na rzecz lokalnej społeczności , ponieważ Klub ENSO jest organizatorem Turniejów rodzinnych, z okazji dnia dziecka, Mistrzostw Opolszczyzny i Śląska , które przyciągają  wielką rzeszę uczestników i promują  aktywny wypoczynek oraz swój region, a  Krapkowice i Gogolin znane są  w kraju i za granicą jako miejsce wielkich wojowników.

Klub Enso pod wodzą Janusza Bajorek  oraz Jakuba Bajorek organizuje szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy Medycznej oraz  Jak reagować w razie ataku psa , które cieszą  się dużym zainteresowaniem.

            Rok 2014 zapisał się w historii Klubu ENSO jako wyjątkowy, pełen sukcesów i udanych przedsięwzięć , ale nie spoczniemy na laurach i pracujemy dalej , bo przed nami kolejne wyzwania i kolejne cele do zrealizowania.

W roku 2015 zawodnicy Klubu ENSO należący do Kadry Narodowej wezmą udział w Mistrzostwach Świata , które odbędą się w Londynie, dlatego gorąca prośba do sponsorów  o wsparcie w przygotowaniach i pomoc w  wyjeździe na zawody. Zachęcamy również do zapisania się w szeregi Klubu , by móc trenować z najlepszymi w kraju , Europie i na Świecie.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).