• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan

        W Zurichu (Szwajcaria) w dniach 28 – 30.11.2014 odbyły się XXIX Mistrzostwa Europy Karate Shotokan organizacji European  Shotokan Karate – do Association. W zawodach wzięło udział ponad 700 zawodników z 20 państw. Polski Związek Karate reprezentowała 43 – osobowa ekipa. Startowaliśmy w 4 kategoriach wiekowych: młodzik (14-15 lat), kadet (16-17 lat), junior (18-20lat) i senior (ponad 18 lat). Reprezentacja Polski w klasyfikacji medalowej zdobyła pierwsze miejsce wyprzedzając między innymi: Rosję, Węgry, Anglię, Niemcy, Walię, Serbię i Portugalię. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 16 medali, w tym: 5 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych.

            W gronie kadrowiczów było dwoje reprezentantów  Klubu Karate-do Shotokan
Krapkowic:  Izabela Piechota oraz Beniamin Strzelecki. Dla Beniamina był to pierwszy start w tak dużej imprezie. Z najlepszymi karatekami w Europie Beniamin zmierzył się w dwóch konkurencjach: kata indywidualnym młodzików i  kata indywidualnym kadetów.
W obu konkurencjach musiał jednak uznać wyższość rywali. W konkurencjach indywidualnych nie udało się wywalczyć medalu również Izabeli, która odpadła z dalszej rywalizacji. Jednakże z mistrzostw wróciła z medalem zdobytym w konkurencji kata drużynowym  juniorek. Drużyna w składzie: Izabela Piechota, Alicja Piątek, Magdalena Kubatek (obie LZS Zarzewie Prudnik) powtórzyła wynik z poprzednich mistrzostw zdobywając trzecie miejsce, przegrywając srebro zaledwie o 0,5 pkt. z zawodniczkami ze Szwajcarii.

            Minione Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan to ogromny sukces polskiej reprezentacji. Złożyły się na niego zarówno ciężka – długoletnia – praca zawodników, ich trenerów (klubowych i Kadry Narodowej) oraz, co nie jest bez znaczenia, wsparcie finansowe osób prywatnych, jednostek administracji publicznej oraz różnych firm. Dzięki zgromadzonym środkom finansowym zawodnicy mogą uczestniczyć w zgrupowaniach karate, gdzie pod okiem mistrzów doskonalą swoje umiejętności i rozwijają swoją pasję związaną z uprawianą dalekowschodnią sztuką walki. 

            Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom: Multiserwis Sp. Z o.o, Gminie Krapkowice, THGum Krapkowice, dzięki którym, nie tylko wyjazd naszych podopiecznych na Mistrzostwa Europy był możliwy, ale również udział w zgrupowaniach Kadry Narodowej oraz zakup dresów reprezentacyjnych.

            Gratulacje dla zawodników – całej reprezentacji Polski. Pamiętajmy o tym, że nie ważne, czy ktoś zdobył medal, czy nie. Ważne jest to, że wszyscy mieli możliwość godnego reprezentowania naszego kraju, swoich gmin, powiatów, klubów i zrobili to najlepiej, jak umieli – byli Najlepszymi z Najlepszych.

nad. Zdzisław Tupko

 

      

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).