• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie w ZSP nr 4 uczcili 11 listopada

W piątek w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Krapkowicach odbył się uroczysty apel z okazji 11 listopada - Święta Niepodległości Polski. Był to dzień niezwykły.  Już od rana dało się zauważyć na korytarzach pięknie ubranych uczniów, niektórzy nawet w barwach narodowych. Apel przygotowała klasa 4a wraz z wychowawczynią panią Sabiną Skuzą, ale zaangażowani byli wszyscy, ponieważ każda klasa miała przygotować prezent dla Jubilatki. W pierwszej części - artystycznej - uczniowie w prosty sposób i bardzo obrazowo pokazali, jak i dlaczego doszło do rozbiorów Polski i kiedy, dzięki komu odzyskaliśmy Niepodległość. Druga część była bardziej radosna - zaproszeni goście, uczniowie wszystkich klas - wręczali samodzielnie przygotowane prezenty.

    Klasa 1a wykonała gadło Polski, 1b wykonała plakat, śpiewała i recytowała wiersz Bełzy “Kto ty jesteś?”. Klasy 2a i 2b odśpiewały wspólnie “Przybyli ułani”. Klasa 3 w pięknych strojach, z różami w dłoniach, odtańczyła poloneza. Klasy 4a i 4b zaśpiewały “1 Brygadę”, a klasa 5 “O mój rozmarynie”. Najstarsi  6a - wykonali plakat biało - czerwony, zaśpiewali “Rotę” i wręczyli pani Dyrektor własnoręcznie upieczone ciasto w kształcie flagi narodowej, a uczennica 6b - zagrała melodię hymnu państwowego i cała grupa odśpiewała wszystkie zwrotki. Oj, działo się, działo! Było strojnie, uroczyście i radośnie.

aut.Sabina Skuza

DSC_2368.jpeg DSC_2372.jpeg DSC_2374.jpeg DSC_2387.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).