• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

BIBLIOTEKA NA MIARĘ XXI WIEKU

Program Wieloletni Kultura +  uchwalony przez Radę Ministrów jest programem rządowym na lata 2011 – 2015. W ramach programu zdefiniowano Piorytet „ Biblioteka + infrastruktura bibliotek” . Udział w programie był więc realnym rozwiązaniem naszych problemów związanych z powierzchnią lokalową Filii bibliotecznej Nr 2 przy ul. Damrota 1.

Przedmiotem zadania była adaptacja budynku po byłej Szkole Podstawowej

Nr 3 przy ul. Mickiewicza 1 na Filię biblioteczną Nr 2 celem stworzenia nowoczesnego Centrum Wiedzy i Kultury. 

Ceremonia otwarcia odbyła się 9 listopada 2014 roku o godzinie 16. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura przedstawił ogrom pracy związanej z modernizacją, przebudową i remontem budynku. Nakreślił cel projektu dzięki, któremu była możliwość podniesienia walorów  funkcjonalnych i estetycznych biblioteki. W ramach projektu powiększono o ponad 400 m² powierzchnię użytkową biblioteki, ponadto biblioteka została kompleksowo wyposażona w nowy sprzęt: elektroniczny i biblioteczny. Dyrektor biblioteki Maria Bartoszyńska mówiła o roli bibliotek w erze cyfrowej. Stwierdziła jednoznacznie, że biblioteki nigdy nie były tak ważne jak obecnie. Są usytuowane i działają w centralnych punktach miejscowości świadczą wiele podstawowych usług, jednak na pierwszy rzut oka niedostrzegalnych. Placówka biblioteczna zmieniła adres, ale nie zmienia swojej działalności. W ręce społeczności została oddana biblioteka na miarę XXI wieku. Na taką skalę w ramach projektu to pierwsza biblioteka w województwie opolskim. Na przestrzeni przyjaznej użytkownikom  stworzono dogodne miejsce dla pomysłów. Centrum „Wiedzy i kultury” stanie się w krótkim czasie miejscem spotkań ludzi ze sobą oraz ludzi z pisarzami i artystami. Krapkowickie biblioteki od lat starały się, aby były nowoczesnymi centrami dostępu do wiedzy, kultury, informacji i rozrywki. W zależności od potrzeb systematycznie wprowadzają nowe usługi, doskonale rozumieją, że świat się zmienia i potrzeby użytkowników również. Realizacja projektu pozwoliła na poszerzenie oferty dla użytkowników, przewidujemy, że w kolejnych latach zwiększy się liczba z korzystających z bibliotek. Reasumując – „inwestowanie w wiedzę jest kluczowym czynnikiem przyszłego sukcesu społeczeństw”.

 

 

obiekt w trakcie przebudowy

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).