• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepiej pracujące koło LOP

Dnia 23.10.2014 w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu, odbyło się wojewódzkie podsumowanie konkursu na „Najlepiej pracujące koło LOP” w roku szkolnym 2013/2014. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Kurator Oświaty Pani Halina Bilik, prof. Krystyna Słodczyk oraz przedstawiciele nadleśnictw: Tułowice, Strzelce Opolskie, Lubliniec, Kup. Nadleśnictwom tym w trakcie uroczystości przyznano Medal za Zasługi dla Ochrony Przyrody i Kształtowanie Środowiska.

Komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach: Szkoły ponadgimnazjalne, podstawowe, przedszkola.

W kategorii przedszkola  I miejsce zajęło Przedszkole Publiczne Nr 1 w Krapkowicach - opiekun W. Mierzwa.

Laureaci konkursu odebrali dyplomy, nagrody książkowe oraz gratulacje od Opolskiego Kuratora Oświaty Pani Haliny Bilik oraz Prezes Zarządu LOP w Opolu Pani Marii Gruby. Podczas wręczania nagród uczniowie Technikum Leśnego w Tułowicach uroczyście odgrywali fanfary na rogach myśliwskich . Warto nadmienić, że przedszkolne Koło LOP działające przy PP1 w Krapkowicach jako jedyne otrzymało tytuł mistrzowskiego Koła LOP, za które otrzymało puchar oraz materiały dydaktyczne. Mali przyjaciele przyrody byli zachwyceni  tytułem i pucharem, który otrzymali. Po uroczystym wręczeniu nagród Pani Kurator podziękowała laureatom za zaangażowanie oraz troskę o ochronę środowiska. Zachęciła również do dzielenia się swoimi osiągnieciami i działaniami na stronie Kuratorium. Poprzez udział w konkursach i działaniach na rzecz przyrody rozbudzamy u dzieci ciekawość i zainteresowania przyrodnicze. Rozwijamy świadomość ekologiczną oraz pokazujemy wpływ środowiska na zdrowie i życie człowieka. Zaszczepiona i rozwijana od najmłodszych lat świadomość ekologiczna spowoduje, ze pokolenie to nie będzie bezmyślne i konsumpcyjne wobec przyrody, bo „ czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci…”.

nad. PP1
w Krapkowicach

DSC_0284.jpeg DSC_0296.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).