• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzowie Polski

Mistrzowie Polski

       W sobotę 11.10.2014 w Stargardzie Szczecińskim odbyły sie Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan. Do rywalizacji przystąpiło 260 zawodników z 34  klubów z całej Polski. W ogólnej klasyfikacji medalowej zajęliśmy bardzo wysokie 6-miejsce. Start naszej sześcioosobowej drużyny w składzie: Izabela Piechota, Julia Wocka, Arkadiusz Tupko, Michał Kowalewicz Beniamin Strzelecki i Michał Szostecki należy zaliczyć do bardzo udanych. Łącznie zdobyliśmy trzy medale z tego: dwa złote oraz jeden brązowy.
Startująca po raz ostatni w konkurencji kata indywidualnym juniorek Izabela Piechota wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Do tego sukcesu dołożyła medal brązowy w konkurencji kata seniorek. W bardzo mocno obsadzonej konkurencji kata indywidualne młodzików 14-15 lat Beniamin Strzelecki zdobył tytuł Mistrza Polski. Ten sukces miał wpływ na powołanie Beniamina na zgrupowanie Kadry Narodowej Kata, które odbędzie się w najbliższy weekend, gdzie wspólnie z Izabelą Piechotą i Michałem Kowalewiczem będzie brał udział w przygotowaniach do Mistrzostw Europy zaplanowanych na listopad w Zurychu.

            Również bardzo udany start Beniamina w konkurencji kata juniorów, gdzie zakwalifikował sie do pierwszej ósemki. Do finałowej ósemki zakwalifikowali się również Julia Wocka (kata indywidualne młodziczek) i Michał Szostecki (kata indywidualne młodzików 14-15 lat). Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, którzy pomimo bardzo dobrego poziomu technicznego musieli uznać wyższość rywali. Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Zdzisław Tupko.

            Udział w Mistrzostwach Polski był dotowany ze środków Gminy Krapkowice.

nad. Zdzisław Tupko

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).