Najmłodsi grali w tenisa

Nareszcie weekend bez deszczu. To trzecia z kolei wyczekiwana sobota, w którą w końcu dopisała pogoda. W dniu 04 października br. dwa zaprzyjaźnione kluby tenisowe rozegrały pomiędzy poszczególnymi uczestnikami w dwóch kategoriach wiekowych I-wszy mecz tenisowy pomiędzy Krapkowicami a Prószkowem. Dotychczas wszystkie turnieje organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Czwórka” w Krapkowicach miały charakter pojedynków indywidualny, tym razem było podobnie z tym, że zawodnicy zdobywali punkty dla swojej drużyny.

Rywalizację rozpoczęli starsi zawodnicy, gdzie w dwunastu rozegranych pojedynkach naprzeciw siebie stawali zawodnicy z przeciwnych klubów rozgrywając dwu- setowe mecze. W tym miejscu na wyróżnienie zasługują Karolina Kościółek i Aleksandra Sobótka, które pokonały wszystkie swoje konkurentki. Po zakończeniu rywalizacji przez starszą grupę w szranki stanęli młodsi zawodnicy. Oni zgodnie z programem tenis10 pojedynkowali się najpierw w konkurencjach sprawnościowych a następnie rozegrali mecze na mini boisku. Najbardziej sprawni, a zarazem zdobywcy największej ilości punktów byli Maciej Serkis i Amelia Tkocz. Najlepiej grającą, tu bez zaskoczenia, była oczywiście Natalia Wojsiat, która nie miała sobie równych. Znawcy lokalnego tenisa dobrze znają to nazwisko. Na szczęści zakończenie obyło się ze łez przegranych, ponieważ wszyscy otrzymali jednakowe dyplomy, medale i drobne upominki.


Oto składy drużyn:

Grupa młodsza z Krapkowic: Amelia Tkocz, Natalia Wojsiat, Jakub Kopeć, Maciej Serkis, Tomasz Orzeł, Wojciech Olczyk, Maja Stachowiak i Laura Kabella.

Grupa młodsza z Prószkowa: Jakub Nocoń, Katarzyna Firlus, Klaudia Nocoń, Aleksandra Firlus i Krzyś Zieliński.

 

Grupa starsza z Krapkowic: Karolina Kościółek, Aleksandra Sobótka i Michała Menclik.

Grupa starsza z Prószkowa: Karolina Pawleta, Bartek Wrona, Simona Sowada i Barbara Roesler.

nad. K. Bień

DSC_0348.jpegDSC_0353.jpegDSC_0359.jpegDSC_0369.jpegDSC_0374.jpegDSC_0396.jpeg

foto: K.Bień

więcej zdjęć znajdziesz >> kliknij tutaj