UMOWA PODPISANA – NOWE MIEJSCE SPOTKAŃ DLA SENIORÓW W KRAPKOWICACH

Długo oczekiwana inwestycja, w szczególności przez seniorów właśnie wchodzi na etap realizacji. Na terenie Krapkowic powstaje miejsce przeznaczone głównie dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

- Po przeniesieniu biblioteki z ul. Sądowej do pozostałych filii wiedzieliśmy, że musimy wykorzystać potencjał tego miejsca. Brak schodów, duża powierzchnia, to zalety obiektu. Szybko stało się dla nas jasne, że to dobre miejsce dla seniorów. Dlatego z moim zastępcą Arnoldem Joszko oraz radnymi zdecydowaliśmy się na utworzenie w tym budynku miejsca przeznaczonego dla seniorów. W marcu tego roku pozyskaliśmy dofinansowanie z budżetu państwa w programie „SENIOR +” w wysokości 160 tys. zł, a umowę podpisaliśmy w czerwcu w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Pozostałą część, czyli 453 tys. zł inwestujemy z budżetu gminy - komentuje burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura

Celem projektu jest utworzenie Klubu "SENIOR+", jako ośrodka wsparcia w środowisku lokalnym dla nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60 lat i więcej. Będzie to miejsce dostępne dla seniorów, oraz przystosowane do potrzeb oraz możliwości osób niepełnosprawnych.

7 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach podpisano umowę z krapkowicką firmą Budopap, która zrealizuje zadanie remontowe. Zakres robót uwzględnia prace wykończeniowe oraz naprawcze i zaplanowane zostały do końca listopada 2025 roku.

 

Zadanie jest współfinansowane  ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 Edycja 2025
Moduł I „Utworzenie i wyposażenie placówki „Senior+”

Zrzut ekranu 2025-07-17 145701.png