• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2014

W sobotę 27 września 2014 r. w nowo wyremontowanej Hali Sportowej im. Władysława Piechoty w Krapkowicach odbyła się Olimpiada Przedszkolaków.

W rozgrywkach wzięły udział 5 i 6-letnie dzieci reprezentujące wszystkie przedszkola prowadzone przez Gminę Krapkowice. W tegorocznej edycji spartakiady uczestniczyli również rodzice dzieci, którzy zaproszeni zostali do udziału w konkurencjach sportowych.

Imprezę poprzedziła uroczysta ceremonia otwarcia oparta na ceremonie olimpijskim – na boisko weszły drużyny, wprowadzono flagi i odpalono znicz olimpijski. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, który życzył wszystkim powodzenia i dobrej zabawy. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Krapkowicach oraz zespołu mażoretek z Krapkowickiego Domu Kultury.

Następnie rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Każda drużyna przy głośnym dopingu wspaniale zaliczała kolejne konkurencje m.in. bieg z rodzicami, skoki na skakance, bieg połączony z układaniem pudełek, bieg z ringiem na głowie.  Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta, jednak tego dnia zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy olimpiady.  W przerwach między konkurencjami dzieci zabawiał wodzirej. W nagrodę za sportową walkę każdy przedszkolak otrzymał medal oraz słodki upominek, natomiast dyrektorzy przedszkoli otrzymali z rąk Burmistrza Listy Gratulacyjne oraz nagrody – sprzęt sportowy do wykorzystania w czasie zajęć przedszkolnych. Na zakończenie zawodów w programie tanecznym wystąpił Klub Tańca Towarzyskiego „Siera”.

Olimpiada Przedszkolaków zakończyła się pamiątkowym zdjęciem wszystkich zawodników z Burmistrzem Krapkowic.

Podczas uroczystości dzieci zaproszone zostały do wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez Szkołę Językową Columbus. Główną nagrodą był 3-miesięczny kurs języka angielskiego. Nagroda trafiła do zawodnika z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Krapkowicach.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).