• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inauguracja Roku Sportowego

W sobotę 20 września 2014 r. o godz. 1000  w nowo wyremontowanej Hali Sportowej im. Władysława Piechoty w Krapkowicach w ramach obchodów Święta Sportu odbyła się Miejsko – Gminna Inauguracja Roku Sportowego 2014/2015.

Uroczystość rozpoczął ceremoniał olimpijski – na płytę boiska weszły  reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Krapkowice, następnie wprowadzono flagi. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i zapaleniu znicza Burmistrza Krapkowic Andrzej Kasiura oficjalnie otworzył Gminny Rok Sportowy 2014/2015 wręczając uczniom symboliczny klucz do hali sportowej. W uroczystości wziął udział Marian Woronin – wicemistrza olimpijski w sztafecie 4 x 100 m, wielokrotny reprezentant Polski w zawodach sportowych.

Po skończeniu części oficjalnej członkowie Pracowni Modelarstwa Lotniczego działającego przy Krapkowickim Domu Kultury w Krapkowicach zaprezentowali latające modele. Następnie na boisku zrobiło się kolorowo i różnorodnie, reprezentacje szkół  na wyznaczonych częściach boiska prezentowały dyscypliny z poszczególnych dziedzin sportu. Widzowie mogli zobaczyć mecz mini piłki hokejowej, mini piłki ręcznej, grę w dwa ognie. Uczniowie zaprezentowali również, jak wyglądają treningi lekkoatletyki, piłki ręcznej, piłki nożnej, piłki siatkowej itp. W trakcie pokazów przedstawiono zostały najwyższe osiągnięcia sportowe krapkowickich szkół.

W trakcie uroczystości przybliżono postać Zdzisława Zielonki zmarłego w tym roku nauczyciela
i sportowca oraz uczczono Jego pamięć minutą ciszy.

Niezwykłym wydarzeniem był towarzyski mecz piłki ręcznej obecnych i byłych piłkarek Klubu Sportowego „Otmęt” w Krapkowicach. Mecz był okazją do spotkania zawodniczek w duchu rywalizacji sportowej.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).