• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne
Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Świąteczne występy artystyczne, zapachy: pierników, pączków i wędzonych kulinariów. Rozgrzewająca zupa z dyni, sery, miody, wędliny. Do tego niepowtarzalne świąteczne ozdoby, przystrojona Meluzyna, żywa szopka bożonarodzeniowa, renifery z saniami, kilkaset słodkich poczęstunków dla mieszkańców, zbiórka prowadzona przez Krapkowickie Centrum Dobroczynności. Taki był tegoroczny krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy.

Kultura
Spotkanie ze św. Mikołajem

Pełne radości spotkanie z gościem z dalekiej Laponii. Były prezenty i bezcenne uśmiechy najmłodszych. 6 grudnia św. Mikołaj z zastępem elfów i zaprzęgiem reniferów odwiedził Krapkowicki Dom Kultury. Gość już wrócił do swej lapońskiej wioski, ale obiecał, że nie zapomni o nas za rok, bo tak grzecznych dzieci dawno nie spotkał. Święty tysiące kilometrów przemierzył na zaproszenie Krapkowickiego Domu Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach.  

Edukacja
Wygrali w wielkim stylu

Dzień 20 listopada 2018 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rogowie Opolskim. W tym dniu ogłoszono bowiem wyniki ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu muzycznego pn. ,,Do Hymnu”, który był zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach rządowego programu ,,Niepodległa”.

Sport i turystyka
Nowe boisko

Soczysta trawa w listopadzie? Owszem. To nowe boisko do piłki nożnej przy Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5. Wymiary: 20 x 40 metrów, nawierzchnia: trawa syntetyczna, do tego bramki i ogrodzenie. Wartość inwestycji to ponad 465 tys. zł. Zakończenie prac: grudzień 2018 roku.

Sport i turystyka
Grand Prix Ostrawy

16 Listopada 2018

Gospodarka odpadami - aktualności
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w I i II 2019 roku

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

Poniżej przedstawiamy harmonogram odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z mobilnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (MPSZOK) w styczniu i lutym 2019 roku.

 

Rada miejska - aktualności
III Sesja Rady Miejskiej w Krapkowicach

III Sesja Rady Miejskiej w Krapkowicach odbędzie się w dniu 20 grudnia  2018 r. (czwartek) o godz. 1400 w Krapkowickim Domu Kultury, ul. Prudnicka 7

Rada miejska - aktualności
II Sesja Rady Miejskiej

26 Listopada 2018

Strefa przedsiębiorcy Zainwestuj w Krapkowicach

Aktualności gospodarcze
Agro-Eko

I miejsce w konkursie Agro-Eko Turystycznym dla Wilhelma Kopitzy z Pietni. Pan Wilhelm nagrodę odebrał 21 listopada w Pałacu Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że przyznana nagroda będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów. Organizatorem konkursu „Zielone Lato” jest OODR.

Aktualności gospodarcze
Ponad 500 nowych miejsc pracy

18 Października 2018

Krapkowice przyjazne firmom

13 Września 2018

Punkt informacyjny dla przedsiębiorców
KSSE - Przetarg na sprzedaż działki i zezwolenie na prowadzenie działalności

Ogłoszenie o przetargu ofertowym mającym na celu wyłonienie podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabędzie prawo własności nieruchomości.

  • logo_mikroporady.png
  • logo_epk_rgb_PL.jpeg
  • Fundacja RŚ.jpeg
  • 1.png
  • KSSE.jpeg
  • CEIDG.jpeg