• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Opolskiej

Szanowni mieszkańcy, w związku z remontem ulicy Opolskiej, 21 października zmianie ulegnie organizacja ruchu. Droga nr 415 od ul. Dworcowej do wjazdu do firmy Martech s.c. zostanie zamknięta dla ruchu. Wyjątek będą stanowiły dojazdy do firm i urzędów. Zakaz nie będzie obowiązywał także komunikacji miejskiej. Objazd na czas przebudowy poprowadzony zostanie DW 409, następnie drogą krajową nr 45. Koniec objazdu o długości 5 km przewidziano na skrzyżowaniu DW 415 z łącznikiem z DK 45 w Gwoździcach. Droga zamknięta będzie do 13 grudnia 2019 roku. Za utrudnienia przepraszamy.

Kultura
Seans filmowy dla dziadków z wnukami

16 października w ramach obchodów Miesiąca Seniora w kinie Krapkowickiego Domu Kultury wyświetlany był seans filmowy „Mia i Biały Lew”. Film opowiada o 10-letniej dziewczynce o imieniu Mia, która wraz z rodzicami przeniosła się z zatłoczonego Londynu do Afryki. Pewnego dnia na świat przychodzi piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Z taką piękną historią mieli okazję zapoznać się Seniorzy wraz ze swoimi wnukami w Krapkowickim Domu Kultury.

Kultura
Trwa miesiąc seniora

15 Października 2019

Zabrali dziadków do kina

15 Października 2019

Spotkania autorskie

14 Października 2019

Oktoberfest 2019

14 Października 2019

Edukacja
Pasowanie na ucznia

W piątek 18 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Krapkowicach odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów, na które przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury  Jolanta Myśluk oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

Sport i turystyka
Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate

21 września w Prochowicach odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate. Dla zawodników Klubu Karate-do Shotokan Krapkowice był to pierwszy start w zawodach po przerwie wakacyjnej. Klub reprezentowali: Julia Huras, Marta Cieślak, Wojtek Nowak, Jakub Neiner, Marek Wojtala, Marcin Trocha, Fabian Glacel oraz Szymon Hadamek. Zawodnicy zdobyli 12 medali.

Sport i turystyka
III Turniej Szachowy

12 Września 2019

Trwa przerwa technologiczna

03 Września 2019

Komunikaty i ogłoszenia
Co po bezumownym BREXICIE - IMPORT

17 Października 2019

Co po bezumownym BREXICIE - EKSPORT

17 Października 2019

Produkt polski

14 Października 2019

Gospodarka odpadami - aktualności
Nabór wniosków dla rolników

W związku z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie naborem wniosków na zadanie pn.: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”,

Strefa przedsiębiorcy Zainwestuj w Krapkowicach

Aktualności gospodarcze
Pożyczki na start

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) w dniu 29 grudnia 2017 roku podpisała Umowę Operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą utworzenia Instrumentu Finansowego – Mikropożyczka na terenie województwa opolskiego.

Punkt informacyjny dla przedsiębiorców
KSSE - Przetarg na sprzedaż działki i zezwolenie na prowadzenie działalności

Ogłoszenie o przetargu ofertowym mającym na celu wyłonienie podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabędzie prawo własności nieruchomości.

  • logo_mikroporady.png
  • logo_epk_rgb_PL.jpeg
  • Fundacja RŚ.jpeg
  • 1.png
  • KSSE.jpeg
  • CEIDG.jpeg
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).