• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedszkole Publiczne w Żywocicach

Przedszkole Publiczne w Żywocicach

47-300 Krapkowice, Żywocice ul. Średnia 19

 

tel. 77 466 13 18
tel. 77 466 27 36 - oddział w Żużeli przy przy ulicy Szkolnej
e-mail: 
strona: ppzywocice.krapkowice.pl

 

Godziny pracy przedszkola macierzystego:
od 7:00 do 16:00 

i oddziałów zamiejscowych w godzinach:
od 8:00 do 15:00

Praca kancelarii przedszkola codziennie w godzinach 7:00- 15:00

 

Dyrektor przedszkola: Barbara Szczerska tel. 77 466 13 18


CHARAKTERYSTYKA BAZY
Przedszkole wybudowano i oddano do użytku publicznego w lutym 1964 roku. Budynek przedszkola położony jest na uboczu Żywocic, przy mało ruchliwej ulicy Średniej. Otoczony jest ogrodem, którego dużą część zajmuje plac zabaw dla dzieci z wieloma sprzętami do ćwiczeń sportowych i zabawy na świeżym powietrzu. Wewnątrz budynku, oprócz części gospodarczej, znajdują się dwie sale do zajęć i zabaw dla dzieci (każda 60 m2), bardzo dobrze wyposażone w sprzęt, pomoce dydaktyczne i przeróżne zabawki. Przy każdej sali znajdują się nowoczesne łazienki, dostosowane do potrzeb małych dzieci.

ORGANIZACJA KADROWA
Od chwili wybudowania placówki do roku 1987, obowiązki dyrektora pełniła pani Ewa Stępińska. W roku 1987, funkcję dyrektora przejęła pani Gerlinda Wiencek, która pełni te funkcje nadal. W chwili obecnej przedszkole zatrudnia 3 osoby personelu pedagogicznego. Nauczyciele stale doskonalą swój warsztat pracy, poprzez podnoszenie swoich klasyfikacji na różnorodnych kursach i warsztatach. Personel obsługi placówki jest 3 osobowy.

STRUKTURA JEDNOSTKI
Przedszkole jest 3 oddziałowe dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W Żywocicach funkcjonują dwa oddziały przedszkola. Placówka posiada 1 oddział zamiejscowy w Zużeli.

PRACA PRZEDSZKOLA
Przedszkole w Żywocicach pracuje bez przerw wakacyjnych, od 1 września do 30 czerwca. W lipcu placówka jest nieczynna. W czasie pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z dwóch posiłków: śniadania i obiadu.
Oferta edukacyjna przedszkola, zgodnie z Ustawa o Systemie Oświaty, wzbogacona jest dodatkowymi zajęciami dla dzieci (płatnymi dodatkowo). W zakres tych zajęć wchodzą:

  • Zajęcia z języka niemieckiego
  • Zajęcia z rytmiki
  • Zajęcia z religii (nieodpłatne)

OSIĄGNIĘCIA
Przedszkole uczestniczy we wszystkich masowych konkursach i turniejach, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach. Corocznie startujemy w Gminnych Turniejach Sportowych Przedszkoli, osiągając tam wyróżnienia i nagrody. Prace naszych wychowanków biorą również udział w różnorodnych konkursach plastycznych, zdobywając wyróżnienia i I-sze miejsca.

IMPREZY
W ciągu całego roku, oprócz zajęć na terenie placówki, pedagodzy organizują dla swoich wychowanków szereg imprez dydaktyczno-wychowawczych poza przedszkolem. Dzieci wyjeżdżają regularnie na spektakle do Teatru Lalek w Opolu i uczestniczą w imprezach organizowanych przez Krapkowicki Ośrodek Kultury. Przy dużym zaangażowaniu rodziców, dzieci biorą udział w licznych wycieczkach krajoznawczych, na terenie naszego województwa. Przedszkole reprezentowane jest corocznie w dożynkowych korowodach, na których dzieci prezentują wyhodowane w przedszkolnym ogródku plony.
Dzięki ofiarności rodziców i pracowników oraz dzięki sponsorom, przedszkole pozyskuje stale środki na bieżące remonty i ciągłe polepszanie standardu placówki. Wyrazem wzorowych stosunków, jakie panują między personelem przedszkola, a rodzicami, są organizowane wspólnie od lat coroczne "Letnie Festyny w Przedszkolu", które oprócz celów finansowych, maja wspaniały aspekt integracyjny dla społeczności Żywocic. Na tych cyklicznych imprezach dla wychowanków i licznych gości przygrywa zawsze Orkiestra Młodzieżowa, której przedszkole użycza salę na próby. 

więcej na temat PP w Żywocicach>> Biuletyn Informacji Publicznej rozmiar: 3,44 KB
pobrań: 0
data: 2006-01-09 13:36:24

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).