• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedszkole Publiczne Nr 6 w Krapkowicach

Przedszkole Publiczne Nr 6  "Tęczowa Szósteczka" w Krapkowicach
 
47 - 303 Krapkowice, ul. Tomasza Baty 11
tel. 077 46 65 281
e-mail:


Dyrektor: mgr Grażyna Chmielewska
 
Godziny pracy przedszkola: 6.00 - 16.00
Kancelaria czynna codziennie od 7.00 – 15.00
 
W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów dzieci w wieku 3 – 6 lat.
Historia placówki:
Przedszkole Publiczne nr 6 mieści się w Krapkowicach na ul. Tomasza Baty 11. Zostało otwarte w 1976 r. Od 02.06.2007 r. funkcjonuje na terenie naszego miasta pod nazwą ,,Tęczowa Szósteczka”.
Tradycją przedszkola są:
- kolorowe dni, obchodzenie dni w kolorze tęczy, w związku z nazwą przedszkola, wzbogacane występami dzieci,
- uroczystość pasowania na przedszkolaka z udziałem rodziców,
- przegląd piosenki jesiennej, zimowej, wiosennej,
- autorskie jasełka bożonarodzeniowe z udziałem rodziców i gości,
- konkursy i kiermasze,
- wyjazdy do teatru,
- wycieczki ,
- rodzinne świętowanie, czyli występy przygotowane z okazji dnia mamy, taty i dziecka,
- dzień otwarty,
- uroczyste pożegnanie starszaków.
Przedszkole oprócz realizacji podstawy programowej na wysokim poziomie zajmuje się ekologią, rozwija u dzieci zainteresowanie książką, tworząc równocześnie warunki sprzyjające rozwojowi ekspresji językowej poprzez stosowanie aktywnych metod pracy i bezpośredni kontakt z literaturą, sztuką i teatrem oraz kształtowanie postaw czytelniczych. Przedszkole zapewnia bogatą ofertę zajęć dodatkowych: dzieci uczą się języka angielskiego, korzystają z zajęć rytmicznych, tańczą w zespole, rysują i malują oraz tworzą różnorodne kompozycje plastyczne.
Odnoszą spektakularne sukcesy, wzbogacając różnorodne uroczystości swoim repertuarem tanecznym, do którego weszły takie tańce jak polonez, krakowiak czy tańce nowoczesne.
Aktywnie uczestniczą w imprezach sportowych, tj. olimpiada przedszkolaków, turniej piłki nożnej.
,,Tęczowa Szósteczka” nieustannie uatrakcyjnia pobyt dzieciom w przedszkolu poprzez udział dzieci w wyjazdach do teatru, operetki, zapraszanie ciekawych ludzi, przedstawicieli różnorodnych zawodów.
Całą działalność odzwierciedlają sukcesy małych przedszkolaków w różnych dziedzinach, widocznych na oficjalnej stronie internetowej Przedszkola Publicznego nr 6 oraz na swoim profilu na Facebooku.
W urzeczywistnieniu misji przedszkola zaangażowany jest cały personel pedagogiczny, administracyjno- obsługowy oraz rodzice.
Efektem tej współpracy jest Przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne i do którego przychodzą z radością.
 
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).