• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Świata Taekwon-do - World Cup Taekwondo Championship I.T.F. Choi Jung Hwa 2014 ROME

W dniach 24-27.07.2014 r. w Rzymie odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do -  World Cup Taekwondo Championship I.T.F. Choi Jung Hwa  2014 ROME .
            Najlepsi zawodnicy 34 reprezentacji z całego Świata przyjechali do Rzymu by rywalizować o Mistrzowskie tytuły. Walki odbywały się na 5 planszach hali głównej a konkurencje technik specjalnych na 2 planszach hali B.

Klub ENSO  reprezentowało 4 zawodników Klubu Karate-Do ENSO pod opieką trenera Janusza Bajorek, którzy weszli w skład 31 osobowej kadry Polski, były to : Angelika Kamińska i Krystian Karcz z sekcji Krapkowice oraz

– Marta Spilarewicz i Dominika Pyryt z sekcji Gogolin

To niesamowite przeżycie znaleźć się wśród tylu zawodników reprezentujących różne zakątki Świata, wśród startujących ekip znajdowały się takie kraje jak : Japonia ,Korea, Chiny,Włochy, Niemcy,Anglia, Szwecja,Szwajcaria,Holandia ,Nowa Zelandia,Grecja , Mołdawia, Czechy, Irlandia, Australia, Kanada, USA, Rosja, Indie, Wenezuela, Malezja, Argentyna, Meksyk, Afryka Południowa, Uzbekistan, Urugwaj, Malezja, Austria, Pakistan, Ukraina, Albania, Iran, Kazachstan no i oczywiście  Polska.

Zawody rozgrywane były przez 4 dni więc zawodnicy podzieleni zostali na różne grupy w zależności od wieku i posiadanego stopnia.  

Zawodnicy z Enso posiadający kolorowe pasy startowali dopiero w niedzielę więc mięliśmy dużo czasu na wspieranie swoich kolegów z reprezentacji oraz na zwiedzanie Rzymu i kąpiel w morzu.

Pierwszy medal wywalczyła Dominika Pyryt zdobywając srebro w układach grupy 12-14 lat przegrywając jedynie z zawodniczką z Czech ,natomiast Marta Spilarewicz  w rundzie finałowej uległa zawodniczce z Australii zdobywając medal srebrny w grupie 16-17 lat.

W walkach Marta i Dominika spisywały się wyśmienici pokonując kolejno swoje rywalki by wygrać finał i zdobyć swoje upragnione złoto.

Łzy w oczach, radość na twarzy i to niesamowite przeżycie kiedy stając na podium Marta i Dominika usłyszały upragniony Mazurek Dąbrowskiego odgrywany dla zwycięzców.

Łącznie zdobyliśmy 7 medali w tym  2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Marta Spilarewicz Złoto w walkach i srebro w układach, podobnie jej młodsza koleżanka Dominika Pyryt – złoto w walkach i srebro w układach. Pozostałe medale wywalczyli zawodnicy z sekcji ENSO Krapkowice – Angelika Kamińska: srebro w walkach i brąz w układach oraz Krystian Karcz brąz w walkach.

Wyjazd na te Mistrzostwa stał pod wielkim znakiem zapytania, nie dlatego że nie byliśmy gotowi ale dlatego że to bardzo kosztowny wyjazd i nie wiedziałem czy nazbieramy pieniędzy by spełnić swe marzenia – walczyć z najlepszymi na świecie. Fundusze naszego klubu nie są wielkie ,dla porównania – koszt udziału w zawodach to połowa naszego rocznego budżetu .Jednak podjąłem to ryzyko i deklarowałem nasz udział wpłacając 5000 zł zaliczki pozostałą kwotę jakoś nazbieramy.. Nie codziennie zdarza się okazja by uzyskać kwalifikacje na taki wyjazd.

Dlatego pragniemy PODZIĘKOWAĆ tym którzy docenili ciężką pracę i osiągnięcia zawodników wspierając finansowo nasz wyjazd:

- Gmina Krapkowice
- Gmina Gogolin 
- SENTREX Sp z o.o. Gogolin 
- Bank Spółdzielczy w Gogolinie
- ELEKTROMET - Gołuszowice
- Tygodnik Krapkowicki.

Ciężka praca na treningach przyniosła efekty, moi podopieczni uwierzyli że wszystko jest możliwe wystarczy tylko bardzo chcieć. Trzeba było mi zaufać, podporządkować się na zajęciach, i kiedy wydawało im się, że nie maja już sił - ja pokazywałem im możliwości i dawałem motywację do dalszej walki i tak się właśnie stało.

Jestem bardzo dumny ze swoich młodych wychowanków, dziękuję im za ciężką pracę na treningach, wzorową postawę na zawodach i przede wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyli wypełniając często ze łzami w oczach moje polecenia w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata.  

Jesteście wielcy – jesteście najlepsi.

I nie wstydzę się tego że pojawiają się łzy w moich oczach kiedy cieszymy się wspólnie z tego sukcesu.

Moi  zawodnicy są wspaniałymi ludźmi godnymi do naśladowania przez swoich rówieśników, którym często nie chce się udzielać gdziekolwiek, tłumacząc się brakiem czasu i nadmiarem obowiązków. Ludzie w Klubie ENSO szukają sposobu by dokonać rzeczy niemożliwych inni szukają powodu by tego nie robić.

Teraz wiem, że się opłaciło i choć finansowo nie stoimy zbyt dobrze wierzę że znajdzie się grupa ludzi, instytucji, którzy będą wspierali dalsze działania klubu do końca roku, co pozwoli nam na rywalizację w kolejnych zawodach na które otrzymujemy zaproszenia . 

Więcej zdjęć na stronie facebooka Klubu ENSO.

Coloseum- Krystian Karcz,Angelika Kamińska,Marta Spilarewicz,Janusz Bajorek,Dominika Pyryt.jpeg Dominika Pyryt finał układy.jpeg Ekipa Enso - Angelikas Kamińska,Krystian Karcz,Janusz Bajorek, Dominika Pyryt, Marta Spilarewicz.jpeg ekipa Klubu ENSO.jpeg Kamińska Angelika, Spilarewicz Marta, Janusz Bajorek, Dominika Pyryt, Krystian Karcz .jpeg ENSO Wenecja.jpeg Krystian Karcz 3 miejsce.jpeg Krystian Karcz,Dominika Pyryt,Janusz Bajorek,Marta Spilarewicz,Angelika Kamińska.jpeg Marta Spilarewicz Finał.jpeg Marta Spilarewicz z prawej.jpeg Marta Spilarewicz- finał układy.jpeg Mistrzyni Dominika Pyryt.jpeg Mistrzyni Marta Spilarewicz i Dominika Pyryt na rękach trenera Janusza Bajorek.jpeg Mistrzyni Marta Spilarewicz, WiceMistrzyni Angelika Kamińska.jpeg rozpoczęcie .jpeg Rzym - Angelika Kamińska,Marta Spilarewicz,Dominika Pyryt,Janusz Bajorek, Krystian Karcz...jpeg Rzym - Janusz Bajorek, Angelika Kamińska, Dominika Pyryt,Marta Spilarewicz, Krystian Karcz.jpeg Rzym - Janusz Bajorek,Marta Spilarewicz,Angelika Kamińska,Dominika Pyryt..jpeg z lewej Marta Spilarewicz, Dominika Pyryt,Angelika Kamińska.jpeg

Janusz Bajorek
 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).