Weekend z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Niemal pół kilometra uporządkowanej ulicy Limanowskiego, kilkanaście pełnych worków z posegregowanymi odpadami, które już trafiły do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów. To efekt akcji zorganizowanej w piątek 19 kwietnia w ramach Weekendu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w gminie Krapkowice, w której udział wzięło kilkudziesięciu seniorów zrzeszonych w krapkowickich stowarzyszeniach.

1.jpeg

„Seniorzy porządkują ulicę Limanowskiego, a młodsi mieszkańcy krapkowicką Aleję Burmistrza Adolfa Barona i park Magnolia. Ta akcja sprzątania zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi łączy pokolenia i przekazuje dobre wzorce” mówił burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Już w poniedziałek uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w spacerze edukacyjnym po oczyszczalni ścieków oraz po PSZOK-u, który połączony zostanie z zajęciami plastycznymi. W parku miejskim w Otmęcie zamontowana zostanie także tablica edukacyjna.

1a.jpeg

Dodatkowo w szkołach podstawowych prowadzone są akcje wymiany między dziećmi między innymi książek, zabawek i gier. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na postępujący konsumpcjonizm. Zapomniane i nieużywane zabawki wcale nie muszą wylądować w koszu. Z powodzeniem można je przekazać innemu dziecku i w ten sposób sprawić mu sporo radości.

 

Kategorie strony: Aktualności lokalne